Základní škola a mateřská škola Abertamy

Akce školy

Záchranný kruh

V pondělí 3.6.2016 jsme se vypravili do Karlových Varů na bezpečnostní akci Záchranný kruh. Program probíhal zajímavě, žáci navštívili imitace hasičské, policejní a záchranné stanice, kde se seznámili s druhy nebezpečí, které nám hrozí doma i venku, a také si s příslušníky těchto složek popovídali jak se v krizových situacích chovat. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se volá na linku 150 a jak se nahlašuje krizová situace. Program se všem moc líbil, na "policejní stanici" jsme se podívali i do vězení :) 

 

 

 

Návštěva Bečovské botanické zahrady

Výlet do Bečova dne 19.5.2016 - divadelní představení, zmrzlina a návštěva místní botanické zahrady :)

V

 

 

Zážitková pedagogika v lese

V úterý 10.5. jsme absolvovali již třetí, a tentokráte "jarní" zážitkovou pedagogiku v lese. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, vyzkoušeli si různé techniky sázení mladých stromků, a formou hry jsme se dozvěli jak se o mladé stromky nadále pečuje. Během tohoto dopoledne jsme všichni dostali možnost uvědomit si, jak náročná je práce lidí, kteří se starají o naše lesy. A proto, až příště budeme v pokušení ulomit si větvičku, nebo šlápnout na mladý stomek, tak si vzpomene na toto dopoledne a zážitky, které jsme společně prožili. Děkujeme panu Kotrlovi za jeho prezentaci, a paní Kotrlové za pořizování foto, které naleznete zde: https://www.zonerama.com/Romana13/Album/1587937. Zde se můžete podívat na video s hudbou, zpracované paní Kotrlovou, senzační, děkujeme :) https://www.youtube.com/watch?v=6O6NaclgLYQ&feature=youtu.be.

 

 

 

Den Matek..

..žáci kreslili své maminky :)

kombinovaná technika - malba, kresba tuší

 

 

 

 

Okresní kolo ve vybíjené

V úterý 12. dubna se naši žáci zúčastnili Okresního kola ve vybíjené. Mezi sebou se utkaly krušnhorské základní školy z Perninku, Horní Blatné, Potůčků, Merklína a z Abertam. Zvítězili žáci z Horní Blatné, tito budou dále Krušné hory reprezentovat v krajském kole. Foto ze zápasu jsou ke zhlédnutí na naši FB stránkách.

 

Velikonoce v naší škole

Velikonoce v naší škole 23.3.2016

Na ,, škaredou středu '' jsme si připravili zábavné velikonoční odpoledne.

Aby všem dobře začínal nový den, rozcvičili jsme se na čerstvém vzduchu, zatancovali při rytmické hudbě.

Následovalo vyrábění velikonoční dekorace. Zvolili jsme zhotovení květináče pomocí nafukovacích balónků, sádrových obvazů a balakrylu.

Děti práce bavila a šla jim dobře od ruky. Mezitím, co musely sádrové květináče schnout, šli jsme do tělocvičny soutěžit v různých disciplínách.

Vyběhaní, vyskákaníse všichni vrátili k tvořivé práci, do květináčků děti vložily živé květiny, ozdobily sisalem a celá třída ,, rozkvetla.''

Přestože zpočátku nevypadala práce moc valně, odnesli si žáci nakonec domů krásnou dekoraci, kterou určitě potěšili své rodiče.

Všem přejeme krásné velikonoce a bohatou pomlázku!

 

Turnaj ve florbale

Turnaj ve florbale – okrskové kolo v Karlových Varech Dvorech 18.3.2016

V pátek 18.3.2016 vyjeli někteří sportovci reprezentovat naši školu ve florbale do Karlových Varů.

Jen, co jsme otevřeli dveře tamní základní školy, pedagogové z jiných ZŠ byli překvapení, jací malí borci přijeli bojovat o co nejlepší umístění v soutěži!!

Naši hoši a jedna dívka ve všech zápasech dokázali ostatním soupeřům, že rčení : ,, Jsem malej, ale šikovnej, ''je pravdivé.

Abertamské dětičky byly o tři hlavy menší než žáci karlovarských škol, ale bojovali jako lvi.

Závěrem celého turnaje bylo vyhlášení družstev. Náš tým sklidil velikou pochvalu od všech přihlížejících a od soupeřů obrovský potlesk.

Při dopravě pomohli rodiče : p. Hodová, p. Nedoma a p. Loffler, kterým patří náš dík.

Školu reprezentovali tito žáci : Anička Do, Martin Nedoma, Luboš Nedoma, Tomáš Klimm, Kevin, David, Filip, Marek Liška

Oporou ve fandění byla Liduška Nesrstová

 

Pyžamový den

Pyžamový den 17.3.2016

Blíží se první jarní den, nikomu se ráno nechce vylézat z postele a tak jsme se rozhodli, že dnešní den se všem bude dobře vstávat, protože můžeme být od rána až do večera v pyžamu!

Žáci a celý pedagogický sbor se ve čtvrtek 17.3.2016 sešli ve škole v pyžamech.

Aby nikdo neusnul při vyučování, na řadu přišla pyžamová rozcvička, pyžamová módní přehlídka a nechyběla pánská ani dámská volenka.

A pak hurá do tříd a následovalo pyžamové vyučování.

Ve spacím oblečení se všichni i naobědvali a odpolední družina byla též celá pyžamová. Ne však spící! Z dětí po celý den sršela energie tak, jako jindy!

 

Vánoční představení našich žáků

Vánoční představení, které si připravili žáci naší základní školy, je již za námi. Na tomto odkaze https://www.zonerama.com/Romana13/Album/1068185

naleznete fotografie z tohoto představení. Za jejich pořízení děkujeme paní Romaně Kotrlové.

 

Halloweenské dobrodružství ve školní družině 23.10.-24.10.2015

Počasí nám oznamuje konec října a všichni víme, že nadešel čas černých koček, pavučin, duchů...svátek Halloween. 

Pro děti ve ŠD byl opět připraven bohatý program.

V oddělení, které zdobily papíroví netopýři, dýně si všichni připravili své pelíšky a po přečtení halloweenských zvyků na žáčky čekal výlet vlakem z Perninského nádraží do Staré Role. Ve Staré Roli jsme navštívil místní minizoo, kde chovají různé druhy zvířátek. Kromě zakrslých králíčků, morčat, fretek, koňů byli k vidění hadi, pavouci, ještěrky, agamy, mluvící papoušek Žako a dokonce i jeden starý opičák! Nejodvážnější děti si mohly pohladit agamu i hada! A ti úplně nejstatečnější si nechaly dát hada kolem krku! K překvapení si plaza až na dvě vyjímky pochovali všichni žáci!

Čas neúprosně uběhl a na všechny čekala zpáteční cesta vláčkem do Perninku.

Po příjezdu už se stmívalo, a tak družiňáci rozsvítili baterky, aby nikdo nezakopl o pařez a temným lesem se vydalo do centra malého městečka. Zde na děti čekalo  pohoštěníčko ve formě hranolek a čaje, nabila se tím energie na večerní cestu do Abertam.

V družině se chvilku odpočívalo, následovalo tvoření halloweenských triček batikováním, soutěže, DVD a závěrem na všechny čekala ještě jedna noční obchůzka městečkem.Poté hurá do spacáků, nějaké to šepotání a pomalu se v oddělení rozprostíralo ticho, a děti s p. vychovatelkou se oddávaly klidnému spánku.

Druhý den ráno se všichni plni hezkých zážitků rozloučili.                                                                                                                                                                     

 

 

 

Symfonický orchestr Karlovy Vary 21.10.2015

Na středu 21.10.2015 si všichni připravili svátečnější oblečení, abychom mohli odjet do Karlových Varů poslechnout si symfonický orchestr.

Koncert začal představením dirigenta, orchestru, seznámením s jednotlivými hudebními nástroji.

Jako první v sále zazněla velice známá večerníčková skladba Z mechu a kapradí, následovala hudba z filmu Harry Potter, skladba Vltava, Valčík a závěrem se všichni zaposlouchali do krásné melodie Piráti z Karibiku.

Děti měly možnost zasoutěžit si v hudebních kvízech a za správnou odpověď získat CD Symfonického orchestru Karlovy Vary. Našim dvěma žákům se to podařilo! Občas zazněly od malých posluchačů velice humorné hlášky, kterým se zasmál i pan dirigent.

Zaposlouchání se do smyčcových, či dechových nástrojů snad ve všech zanechalo hluboký dojem.

 

 

 

 

 

Dětský filmový festival 13.10.2015

Hlavním tématem festivalu byly letos kouzla a čáry se zaměřením na Otu Hofmana a Pana Tau.

Součástí festivalu byla výstava pohádkových kostýmů pod názvem Zpátky do pohádky a to v krásném Klášterním areálu Ostrov.Žáky uchvátili kostýmy princezen a princů, královen a králů, Krakonoše, čarodějnice.

Nejstarší převleky pocházely z pohádek Popelka a Zlatovláska, nejnovější pak z pohádky Kouzla králů. Nejvýraznější šaty, klobouky a turbany byly z pohádek Plaváček, Ať přiletí čáp, královno!

Děti si mohly samy vyrobit z papíru královské koruny nebo poskládat pohádkové puzzle.

Naše škola přijela na pohádku Kdyby byly ryby – království tří rybníků postihla kletba. Nadsmyslné bytosti odčarovlay ze zdejších rybníků všechny ryby, aby vytrestaly domýšlivého krále Boleslava. Vše ale dobře dopadne, jelikož v pravý čas se objeví rybář Ludvík.

V této filmové pohádce hráli známí herci, jako např. : Tatiana Vilhelmová, Zuzana Bydžovská, Ondřej Vetchý, Ondřej Pavelka, Pavel Liška, Jiří Lábus, Jenoféfa Boková...

Po skončení představení měli žáci možnost opět pohádku ohodnotit a všichni dali známku 1!!

 

 

Ekocentrum Cheb 5.10.2015

Už je za námi první měsíc školní docházky a celá škola je připravena na další výlet, tentokráte do Ekocentra Cheb.

V Ekocentru Cheb jsou připraveny výukové programy pro MŠ, ZŠ a SŠ a jejich tematické okruhy se týkají zejména chovu hospodářských zvířat, zahradničení, tradičních řemesel, ochrany přírody a životního prostředí.

Žáci si prohlédli tamní zahrádku, podívali se na zvířata. Některá si mohli i pohladit. K vidění byli např. osel, kozy, kráva, králíci, kachny, krůty, slepice a prase Pepa. To se dětem líbilo nejvíc. Kdo chtěl, dostal speciální granule, kterými si mohl zvířátka nakrmit.

Nasvačila se zvířata, nasvačili se i žáčci a autobus všechny odvezl spokojené zpět k naší škole.

Pan řidič na slíbené sladkosti pro žáky nezapomněl!!!

 

 

Beseda s PČR - AJAX 10.9.2015

Ve čtvrtek 10.9.2015 v 9.00 h ráno před školou zaparkoval služební policejní vůz. Naštěstí se nikde nic nestalo, ale tisková mluvčí PČR Zdenka Papežová se svými kolegy přijeli navštívit naše žáky, aby si s nimi mohli povykládat o bezpečnosti, o pravidlech silničního provozu apod.

Děti byly opakovaně seznámeny, jak mají jezdit na kolech, že je nutné mít vždy při jízdě cyklistickou helmu, kolo v naprostém pořádku, po jaké straně silnice se pohybujeme.

Žákům byl odebrán otisk prstů a na závěr pro ně policisté připravili venku jízdu zručnosti na kole nebo koloběžce.

Odměnou za pěkné chování děti dostaly reflexní pásky, policejní omalovánky a drobnou sladkost.

 

 

 

 

 

 

Hroznětínský víceboj - výsledky soutěžě

Rádi bychom také vás informovali o výsledcích Hroznětínského víceboje, který se konal dne 8.9.2015.

 

Za naši školu závodili tito sportovci:

Martin Nedoma, Luboš Nedoma, David Vu, Tomáš Klimm, Monika Matejkovičová a Anička Do Trang.

Soutěžilo se v těchto atletických disciplínách: sprint na 60 m, vytrvalostní běh 1 km, skok daleký a závěrem se běžely štafety 6 x 300 m. Víceboje se zúčastnily ZŠ Hroznětín, ZŠ Pernink, ZŠ Merklín, ZŠ Horní Blatná a naše abertamská školička. Naši sportovci všem ukázali, že se ničeho nebojí a ve všech disciplínách bojovali do posledních sil. Celkově se družstvo umístilo na krásném 3. místě! Jednotlivci vyhlášeni nebyli, ale my se můžeme pochlubit, že Martin Nedoma byl v běhu na 1000m celkově 2., což je úžasné.

Všem borcům moc gratulujeme a děkujeme.

 

 

 

 

 

 

 

Hroznětínský víceboj 8.9.2015

Z důvodu slavnostního otevření nového obecního stadionu při ZŠ Hroznětín, byla naše škola pozvána na soutěž v atletických disciplínách - Hroznětínský víceboj. Pozvání bylo přijato a akce se zúčastnili vybraní žáci, kteří reprezentovali naši školu. Víceboj začal v 8,30 hodin registrací přihlášených škol a v 9,00 hodin to vypuklo. Soutěžit probíhaly v těchto disciplínách: sprint na 100m, skok daleký, hod míčkem / vrh koulí, vytrvalostní běh na 1500 m, štafetový běh 6 x 300 m). Až obdržíme výsledkovou listinu, sdělíme, jak jsme byli úspěšní. Všem zúčastněným žákům patří poděkování za pěkné chování, snahu a reprezentaci školy.

 

 

Příměstský tábor 1.7.-7.7.2015

Poprvé v historii uspořádala naše škola pro své žáky a předškoláky z MŠ příměstský tábor!

Každý den byl pro děti připraven výlet. První výprava směřovala krásnou krajinou k přírodnímu srubu ,, Červená jáma''.

Druhý den jsme se vydali na Ježíškovu cestu na Božím Daru. Po cestě je plno dřevěných postaviček, prolézaček, plnění úkolů, přírodní bufet, kde jsme se občerstvili.

Třetí výlet byl také na Božím Dar, tentokrát do sportovního areálu ,, NOVAKO''. Zde si děti mohly vyzkoušet plno atrakcí, např. lanovou dráhu, střelbu z praku tenisovým míčkem, stavění hrází na potůčku...Největším zážitkem však byla jízda na speciálních trojkolkách!

Závěrečná cesta příměstského tábora nás zavezla vláčkem do Nejdku k Dobrovolnému spolku hasičů. Dětem byla předvedena veškerá technika, vybavení hasičských aut, ukázka speciálního oblečení, helmy, které si žáci mohli vyzkoušet.

Velitel HS dětem velmi ochotně odpovídalana všechny jejich dotazy. Celá exkurze probíhala v příjemném prostředí, kde se , nejdečtí hasiči opravdu s radostí věnovali našim dětem.

Všem moc děkujeme!

  

Dodatek :

Po celý školní rok, 1x v měsíci probíhaly ve škole zájmové dny, po každé na jiné téma, přednášky s PČR, pracovnicemi OSPODu.

Máme za sebou další školní rok, který byl velmi bohatý na zážitky, vědomosti a věříme, že všichni byli spokojeni.

 

 

Vysvědčení 30.6.2015

Konečně! Hurá, vysvědčení! Budou to samé biče? Nebo se tam objeví i jiná známka? Hlavně, že budou prázdniny!

Přišel poslední školní den, 30.6. 2015, svátečně oblečení žáci s kytičkami, čokoládami vstoupili do tříd, kde na ně čekaly jejich třídní p.učitelky, aby jim mohly předat závěrečné vysvědčení.

Někomu se to podařilo výtečně, jiným méně, i tak vládla příjemná atmosféra.

Po rozdání se všichni sešli v tělocvičně, kde byli ti nejlepší žáci oceněni za různé soutěže.

Paní ředitelka pronesla závěrečný proslov a nastalo loučení s pátou třídou..

Tento rok opouštějí naši školičku, na kterou budou určitě vzpomínat v tom nejlepším tyto děti :

Linka, Michal Rudinec, Jakub Klimm, Jiří Holík a Patrik Třeštík

 

Přejeme jim mnoho úspěchů v nové škole a všem krásné prázdniny!!

 

Plešivec 29.6.2015

V pondělí 29.6.2015 za krásného slunečného počasí se celá škola vydala na každoroční akci na lanové centrum na Plešivci. Podle věku si děti prošly lanové centrum, zaskákaly si na trampolíně, zhouply se na obří houpačce a opekly si vuřty. Při zpáteční cestě jsme se všichni zastavili na malé občerstvení u paní Hodové, které bychom chtěli tímto poděkovat za její ochotu a zpříjemnění zpáteční cesty do školy. Výlet se všem líbil, děti si užily adrenalinové a zážitkové atrakce a spokojené se vrátily do školy.

Tato návštěva byla majiteli Lanového centra Plešivec dětem poskytnuta jako sponzorský dar a my jim za to děkujeme.

 

 

Svatošské skály 24.-26.6.2015

S tímto školním rokem, a také s páťáky, pro které byl pátý rok na naší škole posledním, jsme se letos jeli všichni rozloužit do Svatošských skal. Během třídenního pobytu jsme navštívili Motýlí dům, pokochali se výhledem z rozhledny Diana, zasoutěžili si, a také vyzkoušeli jaké to bylo tenkrát na Západě. Zkusili jsme si lasování, jízdu na koni a dozvěděli spoustu zajímavých věcí o koních. Jako vzpomínku jsme si každý odvezl domů suvenýr. V neposlední řadě nutno zmínit pěší výlet do Lokte, kde jsme se osvěžili zmrzlinou a vydali se na cestu zpět do tábora, kde nás čekalo závěrečné večerní opekání vuřtů.

Fotky z této akce jsou ke zhlédnutí na facebookových stránkách naší školy.

 

 

Sv. Mauricius 11.6.2015

Dobré boty, pláštěnku, svačinu a hurá na Hřebečnou. Proč zrovna sem? Přišli jsme se podívat do nově otevřeného dolu Sv. Mauricia. Oblékli jsme se do pláštěnek, obuli jsme bytelné holiny, na hlavu přilbu s lucernou. Pak nás čekalo sejít po kovovém schodišti 62 schodů do podzemí. Ocitli jsme se přibližně 13 m pod povrchem. Co všechno jsme viděli neprozradíme, ale pokud je někdo zvědavý, ať se dojde podívat. Bylo to velice zajímavé, tajemné, chvílemi i strašidelné a překvapilo nás i několik permoníků, kteří zde stále žijí!?! Ať se nám tato zajímavost líbila, byli jsme rádi, když jsme opět spatřili denní světlo:) Plni nových dojmů jsme se vraceli do naší školičky.

Poděkování patří našemu průvodci panu Albrechtovi a také MÚ Abertamy, který zajistil tuto návštěvu jako sponzorský dar zdejším dětem.

 

Mezinárodní den dětí v naší škole 29.5.2015

...a je tu ten den, kdy se děti nemusí učit, kdy vlastně milují školu, protože je čeká dopolední zábava a soutěžení!

A jak to celé začalo? Pedagogický sbor nepřipravil MDD jen pro své žáčky, pozvání přijala i ZŠ Horní Blatná.

Hned v 8.00 h ráno před školou přivítali všechny děti čtyři roztomilí klauni: Stydlín ( D. Kučová ), Prdlín ( V. Lakatošová ), Chraplín ( I. Krejčová ) a Šéfulín ( L. Marvanová ).

Po rozcvičce s hudbou se odehrály závody družstev na koloběžkách, následovaly různé překážkové dráhy, prolézání strachovými pytli atd.

Po urputném závodění si děti mohly sníst zmrzlinové poháry s ovocem a šlehačkou, aby získaly další potřebné síly! Odpočinkovou činností bylo vybarvování postaviček dle vlastního vkusu a nalepení na připravenou zeměkouli, abychom věděli, že všechny děti na celém světě mají svátek!

Mezitím, co děti malovaly, na školní zahradě vyrostl nafukovací skákací hrad a přibyl stoleček se spostou malovátek, židlička, na níž seděla mladá malířka a každému, kdo měl zájem vykouzlila na obličej nádherný obrázek.

Na řadu přišly hudebně – pohybové hry, utkání ve vybíjené mezi školami a protože se pomalu blížil čas obědu, začalo opékání voňavých vuřtíků.

Závěrem každé družstvo hledalo svůj ukrytý poklad, všechny děti byly odměny čokoládovou medailí a diplomem!

..Na nebi se mraky honily, ale nám prostě štěstí přeje a nespadla ani jedna kapička!!

Všem se Den dětí moc líbil a velké poděkování patří všem kantorům, kteří pro své žáčky dělají vše s velkou láskou!

 

 

Fotografování 15.5.2015

Dne 15.5.2015 probíhalo ve škole fotografování. Kdo měl zájem se nechal vyfotografovat se třídou, kamarádem nebo samostatně. 

 

 

Zájmový den - Pálení čarodějnic 30.4.2015

Ve čtvrtek 30.4.2015 přesně v 10.00 h se naše školička proměnila ve školu čarodějnickou. Všichni žáci se převlékli do rozmanitých kostýmů a zábava mohla začít.

Po přečtení tradic a pověr vázajících se k tomuto dni, proběhla nejprve před školou čarodějnická rozcvička. Když měli všichni protažená bolavá záda a staré kosti, pokračovalo se v tělocvičně, kde se hrály čarodějnické hry, např. Let na koštěti, Tanec s koštětem, Koštětová posouvaná míče apod.

Po krátkém odpočinku se všichni dali do vyrábění vlastní malé čarodějnice.

Vrchní ježibaba ( p. vychovatelka) svolala své malé poddané a učila je dle svých kouzel zdravit.

Na děti čekal ještě jeden úkol. Vytvořili čtyři skupinky a každá skupinka musela uvařit kouzelný lektvar z připravených ingrediencí. K mání byly např. Kyselina citronová, skořicový cukr, kakao, vitacit, solamyl, mletý zázvot, potravinářské barvivo. U míchání nápojů se říkala kouzelná formule, kterou se čarodějničtí učni museli naučit. Vše se míchalo klackem získaným z kouzelného stromu.

Přišla řada na ochutnávkučerveného, zeleného, modrého i hnědého lektvaru, z nichž jeden měl nesmrtelnou sílu, po pozření hnědého se z člověka stal párek..

Po obědě šly děti s p. vychovatelkou na TS zdobit májku a opéct voňavé vuřty!

 

 

Okresní kolo ve vybíjené 14.4.2015

V úterý 14. 4. 2015 pořádala ZŠ Nejdek, Karlovarská turnaj ve vybíjené, kterého jsme se samozřejmě zúčastnili.
Zahrát si přijely čtyři základní školy: ZŠ Nejdek, Náměstí karla IV.
                                                             ZŠ Nejdek, Karlovarská
                                                             ZŠ Potůčky       
                                                             ZŠ Abertamy

Družstva mohla být smíšená nebo čistě chlapecká a čistě dívčí. My jsme dali dohromady jeden silný smíšený tým.
Pravidla byla taková, že hrál každý s každým, takže si všichni náležitě zasportovali.
Nevyhráli jsme, ale to nám na náladě nic nezkazilo. Každé družstvo získalo diplom a nějakou tu sladkou odměnu.
Naše děti je potřeba pochválit za sportovní chování a hru fair play.
Naši školu reprezentovali tito žáci: Lubomír Nedoma, 
David Vu, Josef Hoda, Tomáš Klimm, Vlastimil Matejkovič, Anna Do, Jakub Klimm, Patrik Třeštík, Jiří Holík, Linh Nguyenová, Michael Rudinec.

Všem gratulujeme ke sportovnímu výkonu!!!!

 

 

Pohádkové spaní ve školní družině 10. 4. - 11. 4. 2015

Na pátek 10. 4. 2015 jsme se už všichni těšili. Měli jsme před sebou pohádkovou noc, která měla trochu strašidelný ráz a strašidelnou moc.

Po představení své nejoblíbenější knížky na děti čekaly soutěže, kvízy, Duší stezka a nechyběl ani strom Pohádkovník.

V pohádkových kvízech žáci odpovídali na otázky typu: Kde se vzala strašidla? Opravdu existují? Vyjmenovávali vlastnosti pohádkových bytostí, vymýšleli tři přání pro zlatou rybku, hádaly, z které pohádky jsou dané úryvky apod.

Následovala hra na Mocného čaroděje, kdy se děti poschovávaly po budově tak, aby je zmiňovaný čaroděj neviděl, ani neslyšel. Vše muselo probíhat v naprosté tichosti. Kdo měl smůlu a čaroděj jej vypátral, ten zkameněl. Vše dobře dopadlo a všichni se společně vydali s baterkami na Duší stezku, která vedla přes louky, kopce, až k samotnému hřbitovu! Všichni cítili chvění po těle.

Družina se odebrala zpět do budovy, jedlo se, shlédl se kousek dětského filmu a děti čekal poslední úkol. Krátce před půlnocí žáci napsali na připravené lístečky své jedno největší přání, které se muselo jít pověsit na strom Pohádkovník. Kde takový strom ale roste? Znovu obléci, znovu baterky, přáníčko a honem hledat Pohádkovník! Světe, div se, ale žáci ho našli! A to přesně v době, kdy kostelní hodiny odbíjely půlnoc. V ten okamžik zapůsobila kouzelná moc, tudíž se všem určitě splní přání! Po návratu do ŠD se po mírné hygieně..zalezlo do spacáků, někteří jedinci usnuli téměř hned ( těch bylo opravdu málo..), zbytek si ještě povídal do 3.00h ranní!

Druhý den ráno se sbalilo, uklidilo, šlo se ven na rozcvičku a pak už si rodiče své miláčky odvedli domů.

 

 

Zájmový den - Velikonoce 27.3.2015

Už se nám blíží Velikonoce, a proto i dětem se přiblížil další zájmový den na téma "Velikonoce". 

Děti se seznámily s významem Velikonoc. Shlédli jsme příběh Křížové cesty, příběh Ježíše Krista před jeho ukřižováním a následným zmrtvýchvstání. Pomocí ubrousků, vosku a papíru jsme si ozdobili přinesená vajíčka. Dětem se moc povedla a s nadšením si je odnášely domů. 

Zájmový den se nám velmi povedl a po výborném obědě na děti čekaly prázdniny. 

 

 

Vystoupení pro abertamské starší spoluobčany 17.3.2015

Naši spoluobčané důchodového věku mívají posezení, aby si sdělili různé informace a udělali si hezké odpoledne.

I my jsme chtěli přispět k jejich radosti, a tak jsme pro ně připravili malý program.

Žáci s chutí zazpívali písničky s hudebním doprovodem, zarecitovali básničky. Kromě zpěvu děti samy připravily malé pohoštění – banán s piškotem namočený v čokoládě!

Našim vystoupením a pohoštěním jsme určitě všechny potěšili.

 

 

Karlovarské městské divadlo a představení "Stvoření světa" 13.3.2015

Konečně je tu den - pátek třináctého... Nikomu z nás nedělá toto datum potíže, protože my jedeme do Karlovarského městského divadla!

Názor na stvoření světa má každý jiný. My jsme se dozvěděli, jak tomu ve skutečnosti bylo.

Rodinné představení, inspirované slavným animovaným filmem Jeana Effela, vyprávělo, jak vlastně vznikl svět.

Bůh tvoří svět a zaplňuje zeměkouli. V tom mu pomáhají andělé, kteří tu a tam něco popletou. Čerti chtějí škodit, ale spíše nadělají neplechu. A tak ne všechno vyšlo tak, jak Bůh zamýšlel.

Celá inscenace měla bohatou výpravu, k slyšení byla celá řada písniček. Na jevišti se děly podivuhodné a okouzlující věci!!

Představení byl jeden velký zážitek a že se dětem divadlo líbilo, sklidili herci veliký potlesk!!

 

 

Návštěva Gymnázia Ostrov 10.3.2015

Skoro to vypadá, že se naši žáci ani nemají čas učit, co vše pro ně jejich p. učitelky připravují.

Tentokrát se všichni vydali do ostrovského gymnázia, kde byla vybudována 3D laboratoř! Ta umožňuje žákům získávat poznatky z přírodovědných oborů tou nejmodernější cestou. Laboratoř je vybavena nejmodernějšími počítači, tablety a programy.

Na gymnáziu naše žáky přivítala p. profesorka K. Ledvinová, která v laboratoři vyučuje a která děti seznámila s moderní učebnou.

Žáci si po jejím výkladu nasadili 3D brýle a sledovali výukový program o přírodě. Zapůjčit si mohli i tablety, na kterých pracovali.

Návštěva 3D laboratoře všechny nadchla, děkujeme p. Ledvinové.

A protože zbýval ještě čas, nechyběla cukrárna na Starém náměstí!

 

 

Zájmový den - Den první pomoci 27.2.2015

V březnu, jako součást zájmového dne, proběhl v naší škole Den první pomoci. Prostřednictvím výukového programu jsme se dozvěděli postupy, jak se máme zachovat v případě, že bychom měli zraněnému poskytnout první pomoc. Vyzkoušeli jsme si i resuscitaci a ošetření tepenného krvácení.

Při besedě jsme se dozvěděli mnoho potřebných informací, které je dobré znát, protože i malý „lékař“, může někomu zachránit život.  

 

 

Zimní opékání vuřtů 26.2.2015

Venku bílo, sluníčko hřeje, je tu konec února a naše škola nezahálí a přemýšlí, jak potěšit své žáčky a jejich rodiče. Zrodil se nápad zahrát si trošku na známou pohádku O dvanácti měsíčkách. Nikdo však nepůjde na jahody, ale všichni se dostaví k připravenému ohýnku, nakrájeným vuřtům, chlebům, k dispozici libo hořčice, kečup a teplý čaj.

Celá akce vypukla v 16.00 h na školní zahradě. Aby si všichni přítomní toho zimního vuřtíka zasloužili, museli splnit úkol. Po celé zahradě bylo rozvěšeno dvanáct písmen. Každá rodina musela najít všechna písmena a z nich vyluštit tajenku s příznačným názvem: To je krása, že?

Kdo měl správně splněno, odměnou mu bylo občerstvení.

Zimní opékání se všem líbilo a určitě si na přesrok zopakujeme, vuřtíky byly totiž moc dobré!!

 

 

Sokolnictví - ukázka dravců 20.2.2015

Páteční dopoledne navštívil naši školu sokolník se svými dravci.

Děti se na úvod dozvěděly, že sokolnictví je jeden z nejstarších způsobů lovu a bylo výsadou šlechty a králů.

Umění cvičit dravé ptáky se v dnešní době využívá k výukovým programům pro školy i širokou veřejnost.

Pan sokolník s sebou přivezl káně, sovu a poštolku. Po jeho výkladu, kdy se žáci např. dozvěděli, že sova je masožravec, že její oči patří k nejdokonalejším zrakovým orgánům mezi ptáky, si děti měly možnost takového dravce prohlédnout naživo a z úplné blízkosti!! Na řadu přišla ukázka káněte, které si odvážlivci mohli dokonce vzít na ruku. O poštolce nyní víme, že žije v celé Evropě, v Africe (kromě Sahary) a ve velké části Asie.

Přišel čas na poděkování panu sokolníkovi a rozloučení se s dravci.

Ukázka sokolnictví byla pro naše žáky velkým přínosem.

 

 

Zájmový den - Recyklování je zábava 29.1.2015

Jako první zájmový den nového kalendářního roku jsme si vybrali téma "Recyklování je zábava". Prostřednictvím výukových programů a her jsme se dozvěděli, co je možné recyklovat, jakým způsobem recyklace probíhá, proč vlastně je důležité recyklovat.

Samotné recyklování jsme si vyzkoušeli v tělocvičně, kde byla pro děti připraven pěkný nepořádek. Jejich úkolem bylo v týmech odpad roztřídit do správných nádob. 

Zájmový den se velmi povedl a děti si už určitě rozmyslí, kam budou odpadky vhazovat.

 

 

Vánoční spaní ve školní družině 19.12.2014

Na poslední školní den v roce 2014 podnikla naše školní družina vánoční spaní.

Po rozložení karimatek, spacáků se všichni společně vydali na cestu do Perninku a odtud vláčkem do Potůček. Do Abertam koleje nevedou, tak se stalo, že některé děti jely vůbec poprvé vlakem. V Potůčkách si žáčci prohlédli vietnamské zboží, něco si koupili a dokonce každý dostal jako dáreček malého plyšáčka! Zpět se také jelo vlakem a v Perninku v jedné malebné restauraci byly objednány hranolky a čaj. Když všichni dorazili na místo, vládla všude tma..Nešel zde elektrický proud... A tak nezbývalo nic jiného, než jít na hranolky k nám do Abertam. S naplněnými bříškyse děti s p. vychovatelkou vrátily do ŠD, aby si odpočinuly, zahrály si hry a soutěže, podívaly se na film ,,Milionové vánoce“, odpočítala se půlnoc a po přečtení příběhů unaveny zalezly do svých spacáků. Jenže usnout se podařilo pouhým třem žákům, zbytek povídal a povídal! Ti nejvytrvalejší vydrželi být vzhůru až do 03.30 h ráno!!

V sobotu se pak vše uklidilo, každý si odešel domů dospávat a těšit se na vánoční prázdniny!

 

Zájmový den - Vánoce 19.12.2014

V posledním zájmovém dni letošního roku jsme si všichni společně připomněli význam Vánoc.

Shlédli jsme biblický příběh o Josefu a Marii, kteří putovali do Betléma. Prohlédli jsme si různé výtisky Bible, z hřebíčku a pomeranče jsme si vyrobili voňavou ozdobu na stůl, a aby vůně Vánoc byla dokonalá, upekli jsme si i vánoční cukroví, které bylo výborné a které jsme hned s chutí snědli.  

Zájmový den se nám moc povedl a naše těšení na Vánoce jen podpořil.

 

 

Vánoční posezení s rodiči 18.12.2014

Ve čtvrtek 18.12.2014 od 16 h proběhlo vánoční posezení s rodiči, dětmi a zaměstnanci školy v naší hezké jídelně.

Po obědě děti ve ŠD připravily bramborový salát, p. kuchařka usmažila vánoční rybí prsty. Žáci prostřeli stoly, zaměstnanci připravili kávu, čaj, rodiče přinesli na ochutnávku cukroví.

Po velmi chutné večeři následovalo rozkrojení jablíček, kde se každé rodině objevila hvězdička štěstí!

Jako překvapení byla připravena soutěž ,,Zpívá celá rodina“. Někteří se zdráhali, nakonec to všichni zvládli a panovala výborná nálada.

S přáním krásných vánoc, hodně zdraví do dalšího roku se všichni rozloučili a spokojeně odcházeli domů.

 

Adventní čas 2014 v naší školičce

V oknech školy, družiny, jídelny se na všechny usmívají papíroví sněhuláci, svítí vánoční světýlka, při vstoupení do budov na vás dýchá pravá vánoční atmosféra, září stromeček, prostory zdobí dětské zimní, vánoční, dokonce i čertovské výtvory, oddělení ŠD hlídá Mikuláš a v rohu v malém pekle čert, u jehož nohou stojí velký hrnec!

I letos psaly děti listiny hříchů, které se jim za několik dní vrátily očouzené pekelným ohněm!

V pátek 5. 12. 2014 žáčky navštívili Mikuláš se svou družinou, s dětmi si čerti zahráli několik her v tělocvičně a všichni si společně zatancovali. Zpočátku ukápla nějaká ta slzička, ale konec nadílky byl veselý a radostný.

V sobotu 6. 12. 2014 se lidé nejen z Abertam dostavili na náměstí na rozsvícení vánočního stromu. U této příležitosti je již tradiční vystoupení dětí z MŠ a ZŠ.

Letos se žáci naučili krásné vánoční písničky od Jiřího Zmožka a celá škola vystupovala v andělském oblečení se stříbrnými vlásky a zlatou hvězdičkou. Vystoupením děti provázel školní Mikuláš s andílkem a malým čertíkem z Vietnamu!

Při první písničce „Svítí okénko lásky“ rozsvítili naši andělé světýlka, čímž podtrhli vánoční náladu. Závěrem školního vystoupení čekalo na rodiče a všechny přítomné velké překvapení. Při sólovém zpěvu Lidušky Nesrstové (žákyně 4. tř.) zmizeli kamsi všichni andílci! Když se Mikuláš otočil, uviděl za sebou spoustu velkých pytlů s obrovskými zelenými mašlemi! Byli v nich schované dětičky, které Mikuláš rozdával jako ten nejkrásnější dáreček rodičům!

Celé vystoupení mělo veliký úspěch, na který jsme právem všichni pyšní!

Po obědě děti ve ŠD připravily bramborový salát, p. Kuchařka usmažila vánoční rybí prsty. Žáci prostřeli stoly, zaměstnanci připravili kávu, čaj, rodiče přinesli na ochutnávku cukroví.

Po velmi chutné večeři následovalo rozkrojení jablíček, kde se každé rodině objevila hvězdička štěstí!

Jako překvapení byla připravena soutěž „Zpívá celá rodina“. Někteří se zdráhali, nakonec to všichni zvládli a panovala výborná nálada.

S přáním krásných vánoc, hodně zdraví do Nového roku se všichni rozloučili a spokojeně odcházeli domů.

 

 

Halloween v ŠD 28.11.2014

Na tento den se děti ve ŠD pečlivě připravovaly, aby si užily trošku strašidelné atmosféry, které k oslavám Halloweenu určitě patří.

Stejně jako minulý rok, tak i tento bylo pro žáčky připraveno spaní a bohatý program až do půlnoci.

Po vytvoření ,, příbytků" v oddělení ŠD se všichni společně s p. vychovatelkou oblékli do sportovního oblečen