Základní škola a mateřská škola Abertamy

Akce školy

Pomáháme přírodě a recyklujeme

Pomozte nám vyhrát zajímavé ceny - RECYKLUJTE.. všechny uvedené recyklovatelné předměty (tonery, drobné elektro, baterie) můžete nosit do naší školy v termínu od 1.9. - 31.10.2016.. děkujeme

 

 

 

Záchranný kruh

V pondělí 3.6.2016 jsme se vypravili do Karlových Varů na bezpečnostní akci Záchranný kruh. Program probíhal zajímavě, žáci navštívili imitace hasičské, policejní a záchranné stanice, kde se seznámili s druhy nebezpečí, které nám hrozí doma i venku, a také si s příslušníky těchto složek popovídali jak se v krizových situacích chovat. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se volá na linku 150 a jak se nahlašuje krizová situace. Program se všem moc líbil, na "policejní stanici" jsme se podívali i do vězení :) 

 

 

 

Návštěva Bečovské botanické zahrady

Výlet do Bečova dne 19.5.2016 - divadelní představení, zmrzlina a návštěva místní botanické zahrady :)

V

 

 

Zážitková pedagogika v lese

V úterý 10.5. jsme absolvovali již třetí, a tentokráte "jarní" zážitkovou pedagogiku v lese. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, vyzkoušeli si různé techniky sázení mladých stromků, a formou hry jsme se dozvěli jak se o mladé stromky nadále pečuje. Během tohoto dopoledne jsme všichni dostali možnost uvědomit si, jak náročná je práce lidí, kteří se starají o naše lesy. A proto, až příště budeme v pokušení ulomit si větvičku, nebo šlápnout na mladý stomek, tak si vzpomene na toto dopoledne a zážitky, které jsme společně prožili. Děkujeme panu Kotrlovi za jeho prezentaci, a paní Kotrlové za pořizování foto, které naleznete zde: https://www.zonerama.com/Romana13/Album/1587937. Zde se můžete podívat na video s hudbou, zpracované paní Kotrlovou, senzační, děkujeme :) https://www.youtube.com/watch?v=6O6NaclgLYQ&feature=youtu.be.

 

 

 

Den Matek..

..žáci kreslili své maminky :)