Základní škola a mateřská škola Abertamy

Akce školy

Závod v přespolním běhu 30.9.2016

V pátek se naši žáci zúčastnili závodu v přespolním běhu, který pořádala naše ZŠ. Závod probíhal za areálem technických služeb. Zúčastnily se také další krušnohorské školy ZŠ Pernink, ZŠ Potůčky a ZŠ Horní Blatná, kterým tímto děkujeme za účast. Za naši školu závodili: 1. ročkní - Linda Do, Lída Do, Kristýnka Dao, Viktorka Třeštíková, Toník Černý. 2. ročník - Jakub Holík, Marek Liška. 4. ročník - Martin a Luboš Nedomovi, a 5. ročník - Klárka Ledvinová, Monika Matejkovičová, Filip Nguyen. Všichni závodníci doběhli statečně do cíle a někteří se umístili na prvních místech:) Martin Nedoma vyhrál 1. místo v kategorii jednotlivců. Na druhém místě se umístil Luboš Nedoma, na čtvrtém Filip Nguyen. V každé kategorii závodilo 12 žáků. Celkově se naše družstvo umístilo na 3. místě. Našim závodníkům ještě jednou děkujeme, že statečně reprezentovali naši základní školu. Děkujeme také žákům, kteří pomáhali při organizaci a žákům, kteří fandili a podporovali.

 

 

 

 

Zážitková pedagogika v lese 21.9.2016

Podzimní zážitková pedagogika v lese byla v opět v jiném duchu než naposledy. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, např. jak se těží dřevo z lesa, kdo ho těží, co k tomu potřebuje a kdo pomáhá.. Kromě toho jsme si užili zábavu a zahráli nové hry. Za to všechno děkujeme panu Kotrlovi a jeho milé asistence Martině :) Děkujeme.
 

 

 

Hroznětínský víceboj 7.9.2016

Žáci naší ZŠ se ve středu zúčastnili 2. ročníku Hroznětínského víceboje - soutěže v atletických disciplínách pro I. st. ZŠ. Soutěžilo se v různých disciplínách - sprint 60 m, skok daleký, hod míčkem, vytrvalostní běh 1500m a štafetový běh. Naše ZŠ nebyla neúspěšná. Odvezli jsme si ceny v kategorii jednotlivec - chlapci sprint na 1500m - na 1. místě Martin Nedoma, který se umístil též na 1. místě za hod míčkem. V kategorii děvčat - jednotlivci se umístila na 1. místě za hod míčkem Monika Matejkovičová. Gratulujeme i našim ostatním sportovcům, kteří sportovali statečně a bojovali do posledních chvil - Kačce Janíčkové, Klárce Ledvinové, Tomovi Klimmovi a Filipovi Nguyenovi a naším záložníkům Viktorce Třeštíkové a Kevinovi Tranovi. Děkujeme ZŠ Hroznětín za pozvání a příjemnou atmosféru :)

 

 

 

Záchranný kruh

V pondělí 3.6.2016 jsme se vypravili do Karlových Varů na bezpečnostní akci Záchranný kruh. Program probíhal zajímavě, žáci navštívili imitace hasičské, policejní a záchranné stanice, kde se seznámili s druhy nebezpečí, které nám hrozí doma i venku, a také si s příslušníky těchto složek popovídali jak se v krizových situacích chovat. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se volá na linku 150 a jak se nahlašuje krizová situace. Program se všem moc líbil, na "policejní stanici" jsme se podívali i do vězení :) 

 

 

 

Návštěva Bečovské botanické zahrady

Výlet do Bečova dne 19.5.2016 - divadelní představení, zmrzlina a návštěva místní botanické zahrady :)

V