Základní škola a mateřská škola Abertamy

Akce školy

Závod v přespolním běhu 30.9.2016

V pátek se naši žáci zúčastnili závodu v přespolním běhu, který pořádala naše ZŠ. Závod probíhal za areálem technických služeb. Zúčastnily se také další krušnohorské školy - ZŠ a MŠ Pernink, ZŠ a MŠ Potůčky a ZŠ a MŠ Horní Blatná, kterým tímto děkujeme za účast. Za naši školu závodili: 1. ročník - Linda Do, Lída Do, Kristýnka Dao, Viktorka Třeštíková, Toník Černý. 2. ročník - Jakub Holík, Marek Liška. 4. ročník - Martin a Luboš Nedomovi, a 5. ročník - Klárka Ledvinová, Monika Matejkovičová, Filip Nguyen. Všichni závodníci doběhli statečně do cíle a někteří se umístili na prvních místech:) Martin Nedoma vyhrál 1. místo v kategorii jednotlivců. Na druhém místě se umístil Luboš Nedoma, na čtvrtém Filip Nguyen. V každé kategorii závodilo 12 žáků. Celkově se naše družstvo umístilo na 3. místě. Našim závodníkům ještě jednou děkujeme, že statečně reprezentovali naši školu. Děkujeme také žákům, kteří pomáhali při organizaci a žákům, kteří fandili a podporovali.

Zážitková pedagogika v lese 21.9.2016

Podzimní zážitková pedagogika v lese byla v opět v jiném duchu než naposledy. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, např. jak se těží dřevo z lesa, kdo ho těží, co k tomu potřebuje a kdo pomáhá.. Kromě toho jsme si užili zábavu a zahráli nové hry. Za to všechno děkujeme panu Kotrlovi a jeho milé asistence Martině :) Děkujeme.

Hroznětínský víceboj 7.9.2016

Žáci naší ZŠ se ve středu zúčastnili 2. ročníku Hroznětínského víceboje - soutěže v atletických disciplínách pro I. st. ZŠ. Soutěžilo se v různých disciplínách - sprint 60 m, skok daleký, hod míčkem, vytrvalostní běh 1500m a štafetový běh. Naše ZŠ nebyla neúspěšná. Odvezli jsme si ceny v kategorii jednotlivec - chlapci sprint na 1500m - na 1. místě Martin Nedoma, který se umístil též na 1. místě za hod míčkem. V kategorii děvčat - jednotlivci se umístila na 1. místě za hod míčkem Monika Matejkovičová. Gratulujeme i našim ostatním sportovcům, kteří sportovali statečně a bojovali do posledních chvil - Kačce Janíčkové, Klárce Ledvinové, Tomovi Klimmovi a Filipovi Nguyenovi a naším záložníkům Viktorce Třeštíkové a Kevinovi Tranovi. Velký dík patří ZŠ a MŠ Hroznětín za pozvání a příjemnou atmosféru :)

Záchranný kruh

V pondělí 3.6.2016 jsme se vypravili do Karlových Varů na bezpečnostní akci Záchranný kruh. Program probíhal zajímavě, žáci navštívili imitace hasičské, policejní a záchranné stanice, kde se seznámili s druhy nebezpečí, které nám hrozí doma i venku, a také si s příslušníky těchto složek popovídali jak se v krizových situacích chovat. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se volá na linku 150 a jak se nahlašuje krizová situace. Program se všem moc líbil, na "policejní stanici" jsme se podívali i do vězení :)