Základní škola a mateřská škola Abertamy

Akce školy

Hroznětínský víceboj 7.9.2016

Žáci naší ZŠ se ve středu zúčastnili 2. ročníku Hroznětínského víceboje - soutěže v atletických disciplínách pro I. st. ZŠ. Soutěžilo se v různých disciplínách - sprint 60 m, skok daleký, hod míčkem, vytrvalostní běh 1500m a štafetový běh. Naše ZŠ nebyla neúspěšná. Odvezli jsme si ceny v kategorii jednotlivec - chlapci sprint na 1500m - na 1. místě Martin Nedoma, který se umístil též na 1. místě za hod míčkem. V kategorii děvčat - jednotlivci se umístila na 1. místě za hod míčkem Monika Matejkovičová. Gratulujeme i našim ostatním sportovcům, kteří sportovali statečně a bojovali do posledních chvil - Kačce Janíčkové, Klárce Ledvinové, Tomovi Klimmovi a Filipovi Nguyenovi a naším záložníkům Viktorce Třeštíkové a Kevinovi Tranovi. Děkujeme ZŠ Hroznětín za pozvání a příjemnou atmosféru :)

Záchranný kruh

V pondělí 3.6.2016 jsme se vypravili do Karlových Varů na bezpečnostní akci Záchranný kruh. Program probíhal zajímavě, žáci navštívili imitace hasičské, policejní a záchranné stanice, kde se seznámili s druhy nebezpečí, které nám hrozí doma i venku, a také si s příslušníky těchto složek popovídali jak se v krizových situacích chovat. Žáci si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak se volá na linku 150 a jak se nahlašuje krizová situace. Program se všem moc líbil, na "policejní stanici" jsme se podívali i do vězení :)

Návštěva Bečovské botanické zahrady

Výlet do Bečova dne 19.5.2016 - divadelní představení, zmrzlina a návštěva místní botanické zahrady :)

Zážitková pedagogika v lese

V úterý 10.5. jsme absolvovali již třetí, a tentokráte "jarní" zážitkovou pedagogiku v lese. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, vyzkoušeli si různé techniky sázení mladých stromků, a formou hry jsme se dozvěli jak se o mladé stromky nadále pečuje. Během tohoto dopoledne jsme všichni dostali možnost uvědomit si, jak náročná je práce lidí, kteří se starají o naše lesy. A proto, až příště budeme v pokušení ulomit si větvičku, nebo šlápnout na mladý stomek, tak si vzpomene na toto dopoledne a zážitky, které jsme společně prožili. Děkujeme panu Kotrlovi za jeho prezentaci, a paní Kotrlové za pořizování foto, které naleznete zde: https://www.zonerama.com/Romana13/Album/1587937. Zde se můžete podívat na video s hudbou, zpracované paní Kotrlovou, senzační, děkujeme :) https://www.youtube.com/watch?v=6O6NaclgLYQ&feature=youtu.be.

Den Matek..

..žáci kreslili své maminky :)