ZŠ a MŠ: Projekt "Sázej stromy.cz"

Vážení rodiče a přátelé školy,

s potěšením Vám oznamujeme, že naše základní a mateřská škola uspěla v grantovém programu Nadace O2 Sázej stromy.cz. Do užšího výběru o získání grantu se na počátku výběrového řízení nominovalo celkem 10 projektů. Naše školička se pak po provedeném výběru úspěšně zařadila mezi 5 vybraných projektů, které od uvedené nadace získají finanční prostředky na výsadbu stromů a keřů. Náš projekt nazvaný „Vysaďme si les ve škole a ve školce“ byl podpořen částkou 87 184,- Kč. Cílem projektu je dětem představit celý proces přírodních funkcí lesa přiměřeně jejich věku. Především jim pak ukázat, že kvalita životního prostředí není vůbec samozřejmá. Děti si společně vyberou z nabízených druhů stromů, aktivně se zapojí do jejich výsadby a o zasazené stromy se budou i společně starat. Realizace tohoto projektu je plánována na 1. pololetí roku 2023.

Myslíme na přírodu | Nadace O2