Akce školy

Návštěva seniorů v DD Mariánská, 21.6.2019

Blíží se konec školního roku a je třeba ještě jednou v tomto školním roce s družinou potěšit babičky a dědečky v DD Mariánská. Protože počasí přálo, vše se odehrávalo venku. Tentokrát jsme si pro seniory s dětmi připravily sportovní odpoledne. Bylo několik stanovišť ( kuželky, hod míčkem do obruče, házení míčků do bedny, hod do dálky apod.). Přestože byla většina seniorů odkázána na invalidní vozíky nebo chodítka, soutěžili s radostí a elánem. Žáčci je pak vzali i na krátkou projížďku, povídali si s nimi. Odpolední kávička, limonáda, dezert velmi všem chutnaly po takových sportovních výkonech. Naše děti se opět předvedly v tom nejlepším! Celé odpoledne probíhalo v krásném souznění dvou tak  věkově odlišných generací. S příjemným, ale trošku i smutným pocitem jsme se vrátili zpět do družiny.

V příštím roce budeme za seniory určitě dále dojíždět.


Pár akcí ze školy:

Pár akcí ze školy1 Pár akcí ze školy2 Pár akcí ze školy3 Pár akcí ze školy4 Pár akcí ze školy5

 

* Vyhodnocení soutěže-malba čarodějnice. 1. místo-Lucka Stropková, 3. třída. 2. místo-Daniel Stropek, 4. třída. 3. místo-Bára Nováčková. Umístění obdrželi diplom a knihu.

* Den dětí-1. 6., dvě skupiny (Srub a Šlik) na venkovní aktivitě s opékáním vuřtů.

Starší pojali tento den soutěžně o disciplínách: házení na koš, hod kruhy na čápa, rychlostní skládání víček do obrazce, chůdy a lesní živočichové.

Nejzručnější byl Marek Liška, těsně za ním-stejně Kateřina Janíčková a Míra Rotta. A trojici nejúspěšnějších uzavřel David Kuča.

Všechny děti dostaly malé sladké odměny, diplomy a po obědě nanuky!!!

* Naše kresby o koronaviru můžete vidět ve vitríně na náměstí.

Pár akcí ze školy6 Pár akcí ze školy7 Pár akcí ze školy8 Pár akcí ze školy9


 


Už můžeme ven!!!

Po krásném zážitku v přírodě s opékáním vuřtů na den dětí jsme si jako druhou variantu výletu zvolili přírodovědný cyklo-výlet, po místním okolí. Přes místní Abertamské pastviny jsme dostali do nadmořské výšky nad tisíc metrů k rozhledně na Blatenském vrchu. Po povinném odpočinku a svačině jsme se rozběhli do schodů tamní rozhledny. Výhledy byly nádherné, čisté a okamžitě vybízely k poznávání a pojmenování. Druhá zastávka nás také nadchla-Vlčí jámy, místo věčného sněhu. A sníh tam byl! V Horní Blatné jsme se podivovali nad lavicí XXL a dál pádili po nové cyklostezce do Perninku, kde jsme si dali nanuk a obdivovali řezbářské výtvory u Obecního úřadu. Do Abertam jsme cestu zpět hravě zvládli a těšili se na dobrý školní oběd.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2-photo-2020-06-23-22-04-21.jpg 351.7 Kb
3-photo-2020-06-23-22-04-21.jpg 279.6 Kb
photo-2020-06-23-22-04-21.jpg 346.3 Kb

I v karanténě tvoříme !!!

Děti tvoří z domova :

 1. Velikonoční větvičky
  I v karanténě tvoříme1 
            
 2. Den Země - dřevěné šipky
  I v karanténě tvoříme2
    
 3. Čarodějnice
  I v karanténě tvoříme3
 4. Pro maminky ! 
  I v karanténě tvoříme 4                            

Den Země

 

V nečekané situaci výuka trochu jinak.

DEN ZEMĚ na škole

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Zabývat se ŽP se může zdát nemožné, ale chceme-li opravdu své ŽP změnit, musíme i pozitivně nejen konat, ale i myslet.

A protože je Země veliká:

1. první aktivita k tomuto svátku je: Budeme vytvářet vzdálenosti z našeho místa bydliště a školy do celého světa. Žák dostane dřevěnou šipku, kterou vyrobil náš pan školník a na ní napíše barvou nápis lokality + kilometrovou vzdálenost (šipky obdrží každý žák školy). Hotové šipky budou připevněny na plot u školy.

2. druhá aktivita: Je pouze pro starší žáky. Stejný dřevěný materiál s tématem o chování v přírodě. Námět - jak dlouho trvá rozložení odpadků pohozených v přírodě. Žáci napíší barvou předepsaný motiv. Tyto výstrahy z přírody budou též připevněny na plot u školy.

3. třetí aktivita: Domácí práce pro žáky. Čtyři témata:

– žáci 1. a 2. třídy (třídění odpadů - nádoby).

3.třída - téma den Země: chovej se ekologicky a chraň životní prostředí.

Zadání: Lesy dnes a odlesněná krajina za 50 let. V obláčcích jsou škůdci / rozlušti hesla a zapiš (postupuj podle obrázku).

4.třída – téma den Země: začínáme od sebe.

Zadání: Aktivita „Můj den“ a jakou můžu způsobit pozitivní změnu ŽP.

Tabulka: Co jsem dnes dělal / dělala.

5.třída – téma den Země: ekologická výchova

Zadání: Začínám sám / sama u sebe a doma se zamýšlím nad problematikou ŽP.

Dávám sám sobě ekologickou anketu.

Den Země1

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
zadny-clovek-nemuze-stat-stranou-zivotniho-prostredi.doc Den Země 34.3 Kb
trideni.doc 693.2 Kb
cely-svet-ma-den-zeme.jpg 8810.4 Kb
cely-plot.jpg 6372.8 Kb
nas.doc 234.5 Kb

Barevný týden 17.2. - 21.2.2020

Pojďme oživit školní oblékání! Na každý den v tomto týdnu je vybrána jedna barevná kombinace, ve které přijdeme oblečeni do školy. 

PŘIPRAVTE SE NA BAREVNÝ TÝDEN!

Děvčata a chlapci, v průběhu týdne od 17. 2. -21. 2. 2020 se budeme každý den oblékat do jedné

 z předem určených barev.

Stačí, když budete mít jen část oděvu popř. doplňky barevně sladěné. Každý den v 9,40 h si uděláme společnou fotografii. V pátek si uděláme barevné překvapení.

 

17. ÚNORA – PONDĚLÍ     ŽLUTÁ BARVA

18. ÚNORA – ÚTERÝ           ČERVENÁ   BARVA

19. ÚNORA -  STŘEDA         ZELENÁ BARVA

20. ÚNORA – ČTVRTEK       MODRÁ BARVA

21. ÚNORA – PÁTEK                       BÍLÁ BARVA

Zároveň vyhlašujeme soutěž mezi třídami o to, která třída nejlépe splní denní barevná zadání.

  BAREVNÉ DNY VE ŠKOLE

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2.-trida-pondeli.odg Pondělí 5715.9 Kb
barevny-tyden-pondeli-002.odg Pondělí 5861.5 Kb
bt-ctvrtek.odg čtvrtek 5399.2 Kb
bt-esko.odg Středa 7197.2 Kb
bt-jasame.odg středa 7193.2 Kb
bt-pismeno-c.odg čtvrtek 6389.4 Kb
bt-streda.odg středa 7286.4 Kb
bt-tvari-se-modre.odg čtvrtek 6063 Kb
bt-utery-2.tr..odg Úterý 8879.7 Kb
bt-utery-4.tr.-1.odg Úterý 9324.3 Kb
bt-utery-u.odg Úterý 10713.1 Kb
bt-vyhodnoceni-patek.odg pátek 7120.5 Kb
patecni-tanec.odg pátek 9877.7 Kb
patek-tanec.odg pátek 8845.8 Kb

Filmový festival Oty Hofmana v Ostrově 2019

Úterý 8.10.2019 - Film:  TVMiniUni: zloděj otázek


AKCE ŠKOLY ZÁŘÍ, ŘÍJEN !

24.9.2019 - Přespolní běh

2.10.2019 - Víceboj v Hroznětíně; Beseda o dravém ptactvu  - ZŠ + MŠ

4.- 11.10.2019 FF Oty Hofmana v Ostrově


Exkurze 27. 6. - 3. a 4. třída

Na dnešní závěrečnou exkurzi v letošním školním roce jsme se vydali přes krásné letní abertamské louky plné květin a motýlů, kdy naším cílem byl důl Mauritius na Hřebečné. Trasou přes Hájenku, Červenou jámu směrem k Bílé holubici jsme shora sestoupili k dolu, aby jsme viděli, kam až štola dosahuje. Velice odborně a pečlivě nás připravila a vybavila slečna průvodkyně ke vstupu do dolu. Srandovní helmy se světýlky, pláštěnky a velké holínky nám umožnily si představit, jak asi bylo kopáčům dole ve štole. Oni jen v košili a gatích, brr a my nabalení až po uši, kdy paní průvodkyně pro nás neopomenula zimní ponožky do gumáků. Samotná prohlídka dolu a štoly nás velice nadchla a upoutala. Pusu jsme otevřeli nad velkou komorou do které by se vešel i náš abertamský kostel. Všude nám kapalo na hlavu, prý osm stupňů, ale stálo to za to. Obohatili jsme se o historii abertamského podzemí a sladkou tečku - zmrzlinu jsme si dali na závěr pochodu.Teď už jen, hurá na prázdniny !

 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
img-8987.heic 751.8 Kb
img-8988.heic 753.8 Kb
img-8989.heic 745 Kb
img-8990.heic 726.8 Kb

Školní výlet do Plzně, 19.6.2019

Ve středu 19.6.2019 jsme se vydali na školní výlet do Plzně, kde jsme navštívili Zoo a Dinopark. Po příjezdu do Plzně jsme se nejdříve občerstvili, hned zašli do prvního bufetu a poté dobře posilnění jsme odešli do Dinoparku, kde jsme také zavítali do 3D kina. Pak dětské hřiště, zmrzlina a následovala prohlídka celé Zoo. K vidění byli velbloudi, zebry, hroši, medvědi, opice, spousta druhů ptactva, obojživelníci, plazi atd. V klidu a dobré náladě jsme si vše prohlédli, zavítali též do obchůdku se suvenýry a ještě jednou do bufetu na něco dobrého. V 15.00 h na nás před Zoo čekal autobus, abychom se příjemně unavení vrátili zpět do Abertam.

Výlet byl moc fajn, všichni jsme si ho užili.


Canisterapie, 12.6.2019

Ve středu 12.6.2019 do naší školy zavítal p. Stránský se svými čtyřnohými kamarády, se kterými provádí canisterapii ( léčebný kontakt doteky a teplem mezi psem a člověkem). Představil nám své tři leonbergery – Karolínku, Jaroslava, Karla  a také černého psího kamaráda menšího vzrůstu. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací o chovu, výcviku psů, jaké povely by měl pejsek umět, jak se děti mají chovat při kontaktu s cizími psy. Karolínka, Karel, Jaroslav předvedli opravdu dokonalou poslušnost. P. Stránský vodí své psy na ,, návštěvy“ do domova důchodců, dětských domovů, ústavů pro tělesně nebo mentálně postižené, do stacionářů a do jiných podobných zařízení, kde se pejsci využívají při rehabilitaci, relaxaci nemocných lidí. Všichni víme, že pes dokáže vždy svou přítomností potěšit, přinést dobrou náladu, je výborným kamarádem. A tohle všechno vnesl p. Stránský se svými nádhernými psy i k nám do školy.

Moc děkujeme, přejeme mnoho úspěchů! Ukázka byla velice přínosná


Mezinárodní den dětí!

Na pondělí 3.6.2019 se určitě všichni žáci těšili do školy, protože věděli, že se nebudou učit. Byl pro ně totiž přichystán Dětský den.První dvě hodiny proběhla v 1. a 2. třídě  kuchařská soutěž MasterChef, kdy děti tvořily jednohubky z daných potravin. Fantazii se meze nekladou, vznikla krásná potravinářská díla.salámové, paprikové růžičky, lodička z okurky a sýru, jednohubkové obličeje z pomazánky a rajčátek apod. Zvítězili všichni, protože vybrat nejhezčí jednohubku bylo nemožné. Ve 3. a 4. třídě si žáci povídali o zážitcích z exkurze na Horním hradě, stavěli ze stavebnice Kapla. Po velké přestávce jsme se všichni sešli na zahradě, kde probíhaly různé soutěže družstev ( hledání písmen a skládání hesla, házení žetonů do obruče, jízda na šlapadle, prolézání strachovým pytlem, soutěž o nejlepší tanečníky, hudebně – pohybové hry). Ke všemu nám hřálo sluníčko, vše se odehrálo ve správném sportovním duchu a bez úrazu. Po obědě si každý žák pochutnal na nanuku, které věnovali rodiče Lindy a Lídy.

Moc jim děkujeme!


Dětský den v Abertamech!

Pohádkový den zažily děti v Abertamech k jejich krásnému dětskému svátku – Dni dětí – v sobotní odpoledne u srubu. Trasa byla věru pohádková od začátku až do konce. Muchomůrky, loupežníky, Káčy a indiánské bojovníky plus plno jiných postaviček s úkoly a disciplínami po celé lesní trase od startu až do cíle, navštěvovaly děti se svými orazítkovanými kartičkami, kdy na těchto stanovištích plnily nejen úkol, ale dostaly i mnoho odměn. Počasí nám přálo tak, že všichni přítomní mohli být plně vyletněni a nikdo ani nepadl žízní. Točila se malinovka a kofola. Pro posilnění byly k mání špekáčky. Překvapením dětského dne byla pro děti míchaná zmrzlina zdarma od řezníka a uzenáře Borise Hostýnka z Abertam. A bez koupání v pěně od Hasičů bychom si tento den nemohli představit. To byla pro děti ta pravá konečná třešnička!
Celou akci zaštítil Městský úřad Abertamy a na místě se jako účinkující pohybovali Hasiči a Lyžaři. Hudebně všechny doprovázel a potěšil DJ Vlasta z Abertam. Den dětí podpořil Hotel Orion, Volba pro Karlovarský Kraj a firma Vlny music agency.
    U srubu ale ještě vše nekončilo. Nejen že se hrál místní fotbalový zápas, kam se celé dění dětského dne přesunulo a pokračovala zábava ve stejném duchu. Den dětí ukončil ve večerních hodinách film – ČERTÍ BRKO – od firmy VLNY music agency. A tím byla celá akce završena a ukončena.

 


Exkurze pod názvem Putování do středověku

Exkurze pod názvem Putování do středověku s cílem dvoudenního pobytu na Horním hradě pro žáky 3. a 4. třídy

Vše začalo u naší školy, kdy my, hradní čeládka, jsme se vydali vlakem (na koních) do Stráže nad Ohří se zastávkou v Ostrově. V tomto městě jsme měli za úkol nakoupit proviant, prodiskutovat a navrhnout poselství, s kterým na Horní hrad dorazíme. Cesta na hrad byla nelehká, zvlněný terén přes hojná stáda krav, kdy nás zdravily mohutné stromy a na zádech lechtalo sluníčko, jsme nedočkavě vyhlíželi náš cílový hrad. 
Trasu jsme zvládli a hrdě vstoupili na nádvoří hradu, kde jsme zastoupili pozice kováře, kejklíře a průvodce po hradě. I zahradnictví jsme okusili, v kostele se pomodlili. Vše za doprovodu místní smečky, kočka, páv a zase kočka a páv. Nu, zvláštní obyvatelé hradu, ale tak nějak nám to nepřišlo, rychle jsme si zvykli. 
Jako místní čeládka jsme měli možnost prolézt hrad skrz na skrz a večer zakončili pořádnými hody s dech beroucím vystoupením. Vyčerpáni, spokojení a pobavení jsme ulehli do hradních komnat a spali jako "špalci".
Budíček byl včasný a sluníčko nás vítalo do nového dne. Posilněni snídaní jsme se vydali na průzkumu pod hrad a zmapovali jeho okolí pro případné obléhání. Vše bylo v pořádku, tak jak to ve středověku má být. My jsme se s klidem mohli vrátit do současnosti a použít hromadnou dopravu místo koní, vnímat 21. století a vzkázat Karlu IV., že to všechno dělal dobře, ale neměnili bychom.
 
 

 


Exkurze v Karlových Varech , dne 23.5.2019

Ve čtvrtek 23.5.2019 jely 1. a 2. třída na exkurzi do Karlových Varů.
Po příjezdu na Tržnici jsme se všichni vydali po hlavní třídě T. G. Masaryka. První zastávkou byl MC Donald, kde jsme si na venkovní terase  pochutnávali na dobré snídani jako praví ,, lázeňáci“.
Dále jsme si prohlédli hotel Thermal, prošli Dřevěnou a Mlýnskou kolonádu, zjišťovali jsme, jaké prameny v Karlových Varech máme. Další zastávkou bylo Vřídlo – největší pramen termální vody, který je s teplotou 73°C zároveň nejteplejším termálním pramenem Čech.
Jako lázeňští hosté jsme si museli samozřejmě koupit karlovarské oplatky!
Abychom si trochu odpočinuli od chůze, vyjeli jsme lanovkou na rozhlednu Diana, kde jsme navštívili Motýlí dům, minizoo. Následně zpět lanovkou dolů a přestože jsme byli ve sportovním oblečení, na chvíli jsme si dali pocit ,, milionářů“ a fotili se u Grandhotelu Pupp. Kávičku či zákusek v hodnotě 150,- Kč jsme si nekoupili.., radši jsme si pochutnali na nanuku za 15,- Kč!
Následně pro nás přijel autobus, zajeli jsme se podívat na Linhart a poté na meandr, kde se žáci mohli vyřádit na dětském hřišti.
Spokojení jsme nastoupili do autobusu a po 16.00 h si rodiče své děti v pořádku vyzvedli u školy.
Výlet se všem líbil, nikomu se nic nestalo, počasí vyšlo, co více si přát.

 


Indiánský den a indiánské spaní ve školní družině, 24.5. - 25.5.2019

Opět spaní ve školní družině, opět program až do 24.00 h! Tentokrát na téma : ,,Indiáni“.
Po vyprávění o životě indiánů, o vzniku jejich původu se děti rozdělily do dvou kmenů a vyrobily si indiánské vlajky a čelenky a každý z dětí měl své indiánské jméno ( Rychlý gepard, Velký Titán, Havraní pírko, Dlouhý vlas, Spící orel apod.).
Následně batůžky se svačinou, pitím a čekala nás první výprava na Dračí skály, které se nacházejí vysoko nad Perninkem, v nadmořské výšce 900 m. Stezka vedla hezkou přírodou, indiáni pomáhali indiánkám při hůře schůdném terénu.
Po návratu do ŠD jsme chvíli odpočívali, nasytili se, poslechli si indiánskou hudbu a pro děti byla připravena další akce v přírodě.
V lese měly oba kmeny připravené úkoly, které musely splnit ( ulovit medvěda či zajíce, najít dýmku míru, ze stromu vytvořit totem apod.). Indiánům to dalo dost práce. Po úspěšném zvládnutí jsme se opět vrátili do budovy, tepleji se oblékli, vzali baterky a šli na obchůzku kolem příbytků bledých tváří. Večerní oheň, indiánský tanec, v družině odpočinek u pohádky a o půlnoci schoulení se do spacáků.
Druhý den ráno jsme společně vše uklidili a rozešli se s plnými zážitky do svých domovů

 


Jestli existuje nějaký skutečně mezinárodní svátek, je to Den matek

Všechny maminky a to myslíme nejen ty současné, ale i dříve narozené si zaslouží ke dni matek nějakou menší pozornost nebo setkání a být pospolu. A to byl smysl žáků 3. a 4. třídy abertamské školy, potěšit nejen svou maminku, ale i babičku, paní, prababičku ze sdružení (SPOZ) Abertamy „seniorek“, jak žáci nazvali pozvané oslavenkyně. Tomuto setkání předcházely zodpovědné přípravy na hodinách pracovního vyučování a hudební výchově, aby „důchodkyně“ odešly obohaceny nejen kulturně, ale i s malým vyrobeným dárečkem od dětí.  V den „D“ přišly babičky do naší třídy a my jsme jim přednesli básně, společně jsme si zazpívali píseň, předali každé důchodkyni náš dřevěný dárek s mašličkou (dřevěné prasátko, jako prkénko na salámky a zeleninku) a potěšili je malým občerstvením. Na oplátku nám místní babičky vyprávěly své příběhy ze školních lavic v podobě průšvihů, vzpomínek i zážitků s učiteli, kamarády a rodiči s poukázáním na dřívější poměry školství a válečný život v Abertamech.

9. května žáci školy v Abertamech

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
img-20190509-wa0008.jpg 160.8 Kb
img-20190509-wa0009.jpg 153 Kb
img-20190509-wa0010.jpg 145.8 Kb
img-20190509-wa0011.jpg 140.1 Kb
img-20190509-wa0012.jpg 142.8 Kb
img-20190509-wa0013.jpg 134.8 Kb
img-20190509-wa0014.jpg 148.1 Kb

Pálení čarodějnic - 30.4.2019

Filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května bývala jednou z magických nocí, kdy prý měly zlé síly větší moc než jindy....Abychom se před těmi zlými mocemi uchránili, vařili jsme nejprve ve školní družině čarodějnické lektvary na omlazení, na sílu, rychlost a na krásu. Nápoje měly zvláštní barvu, ale chuťově byly dobré. A poté jsme se v kostýmech přesunuli na zdejší Technické služby, kde jsme jako každý rok zdobili májku. Nechyběl ani čarodějnický rej, tancování a veselí. Na večerní pálení čarodějnic vyrobily děti dvě velké ježibaby. Než jsme se rozešli domů, připomněli jsme si, že si večer před dům musíme položit drn, který nás ochrání před návštěvou čarodějnice.


Školní kolo recitační soutěže

Dne 30. 4. 2019 se konalo školní kolo recitační soutěže. Zúčastnili se zástupci všech čtyř tříd. V porotě zasedaly paní učitelky. Recitující se na soutěž svědomitě připravili. Některé recitátory svazovala velká tréma, ale nakonec všichni své básničky přednesli nadšeným posluchačům. Během sčítání hlasů jsme si společně zazpívali a napjatě čekali na výsledky. Vítězové byli dva - žák a žákyně z první třídy. Vyhráli vlastně všichni, kteří se básničky naučili a nestyděli se vystoupit.


Dopravní hřiště v Karlových Varech - 26.4.2019

Pro 4.tř. byl v Karlových Varech připraven program na dopravním hřišti u KV Arény. Po příjezdu nás mile přivítali příslučníci PČR a mohlo se začít. Přednáška se týkala bezpečnosti na silnici, pravidel silničního provozu, poznávání dopravních značek, správného vybavení kola, oblečení apod. Žáci zhlédli video s touto tématikou. Poté následovaly testy a jízda na kole. Kdo vše správně splnil, mohl získat řidičský průkaz na kolo. V testech jsme obsatáli velmi dobře, avšak jízda na kole, dodržování pravidel silničního provozu už byly horší. Řidičský průkaz získal pouze jeden šikovný čtvrťák a my mu blahopřejeme! Ostatní žáci slíbili, že příští rok to bude určitě lepší. Tak uvidíme.....


MC Donald Cup Pernink - 24.4.2019

Hned týden po vybíjené jsme se zúčastnili dalšího sportovního klání, tentokrát turnaje v minikopané v Perninku. Přestože je fotbal více chlapeckou záležitostí, za naši školu hrály i dvě statečné fotbalistky. Dívky stály v obraně a soupeři s nimi měli co dělat!

Mini kopanou si přijely zahrát celkem čtyři školy a my jsme si přivezli stříbrné medaile!!

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
20190424-112843.jpg 4204.1 Kb
20190424-112935.jpg 5838.5 Kb
20190424-113641.jpg 3430.3 Kb
20190424-113836.jpg 6490.5 Kb
20190424-113840.jpg 6257.1 Kb

Okresní kolo ve vybíjené - Karlovy Vary 17.4.2019

Tentokrát jsme jeli bojovat do Haly míčových sportů, ve vybíjené. Celého turnaje se zůčastnilo 14 družstev, převážně z Ostrova a Karlových Varů. Svou bojivností jsme se mezi nimi neztratili. Naši sportovci se při utkáních snažili ze všech sil. Na postup to nestačilo, ale důležité je, že si děti pořádně zahrály! Turnaj proběhl ve správném sportovním duchu, nedošlo k žádnému zranění, takže skvělé!

Všem děkujeme za výbornou reprezentaci školy!


Den Země 23.4.2019

Školní Den Země připadl na úterý a my už jsme věděli, že máme mít pracovní oblečení, připravenou básničku, odpad a přivítat mateřskou školku. V samotný den jsme pohovořili na téma Den Země, zvládli několik skrývaček na téma životní prostředí, roztřídili odpad a umístili do správných kontejnerů podle barvy. Vybarvili si plot, aby našemu novému stromu u školy bylo veslo a krásně strom rostl. Zvláštní jámu (zvláštní proto, do jámy jsme neukládali jen kořen stromu, ale i vzkazy do budoucna) pro strom nám připravil pan Šalena. Plot zdokonalila třetí a čtvrtá třída, kdy dle své vlastní volnosti nabarvili jedno plato plotu. Dnes už má název veselý plot. 
Po všech přípravách, činnostech a dokončení maleb plotu utvořili žáci kruh kolem zasazeného stromu spolu s dětmi z mateřské školičky a řekli báseň na téma Dne Země, přírody a sounáležitosti s ní. 
Ukončení tohoto dne završila výtvarná soutěž s vyhodnocením - Můj život-dříve, nyní, za 10 a 100 let.
 
Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
barevny-plot-u-skoly.jpg 3024 Kb
den-zeme-lipa.jpg 3826.6 Kb
sazime-narodni-strom.jpg 3188.6 Kb
snazime-se.jpg 3215.9 Kb
vesely-plot.jpg 3617.3 Kb

Lyžařský výcvik 18.3. - 22.3.2019

V týdnu od 18.3. - 22.3.2019 absolvovali žáci naší školy lyžařský výcvik ve Skiareálu Plešivec. Výcviku se zúčastnilo 22 dětí. Po seznámení s bezpečností, dodržováním pravidel jsme se přesunuli na lyžařské pásy, kde instruktoři poznávali zdatnost a zkušenost žáků, aby si je posléze rozdělili do skupin na lyžaře, nelyžaře.

Ti, kteří lyžování ovládali, jezdili na sedačkové lanovce s instruktorem Jakubem, ostatní se vše učili na mírnějším svahu a na zmíněných pásech pod vedením dalších instruktorů. Díky skvělému přístupu všech instruktorů poslední den lyžařského výcviku sjížděli velkou sjezdovku úplně všichni! Za jejich úžasnou a skvěle odvedenou práci byli od nás odměněni diplomy, medailemi z fidorek a drobnou sladkostí.Po celých pět dní nám přálo počasí, sluníčko nás hřálo, modrá obloha ...i nám se dostalo pochvaly za vzorné chování a že jsme byli hrozně moc fajn!

Všem instruktorům - Jakubovi, Tomášovi, Radkovi, Romanovi, Dušanovi ( sobíkovi ), Gitušce a Kačce moc děkujeme!


Návštěva knihovny v Hroznětíně

V pondělí 25. 3. 2019 navštívila 3. a 4. třída knihovnu v Hroznětíně. Paní knihovnice nám připravila poutavý program - povídání o knihovnách, knížkách, autorech. Také jsme si četli z připravených knížek pro děti, hráli jsme společenské hry, učili se hledat v regálech knihovny. Do Hroznětína i zpět jsme jeli autobusem. Návštěva se všem moc líbila. Děkujeme i paní knihovnici, že se nám dvě hodiny věnovala.


Noc s Andersenem 5.4. - 6.4.2019

Z pátku 5.4.2019 na sobotu 6.4.2019 proběhla v naší družině tradiční Noc s Andersenem. Po rozložení karimatek, spacáků a pochoutek jsme se všichni společně usadili, abychom si řekli pár zajímavostí o spisovateli a pohádkáři H. CH. Andersenovi. Každý žáček si přinesl svou nejoblíbenější knihu, kterou představil ostatním kamarádům a řekl o ní několik vět. Následoval pohádkový kvíz formou soutěže.

A pak obléct, sbalit batůžky s vuřtíky a odchod na první jarní společné družinové opékání. Po dobré svačince zpět do družiny, chvilku odpočívat a pokračovalo se v naplánovaném programu. Hurá na autobus, který nás dovezl do Perninku do kina na animovanou pohádku. Pěší cesta zpět už probíhala za setmění - to teprve začalo to pravé dobrodružství. Po příchodu jsme si opět trochu odpočinuli, ale za chvilku jsme se teple oblékli, vzali baterky a vydali se po stopách přízraku H. CH. Andersena a za pohádkovými skřítky. Ve tmě v dáli krásně svítila světélka, která ukazovala dětem cestu, kudy jít. U každé svíčky byl zanechán pro naše malé dobrodruhy vzkaz od pana pohádkáře. Na konci cesty už na všechny čekali pohádkoví skřítci, kteří zjišťovali u žáků znalost pohádek. Poté se děti dozvěděly, že se v blízkém lese nacházejí diplomy od H. CH. Andersena a také poklad!

Rozzářily se baterky a všichni se dali do velkého pátrání. Vše jsme se našli a šťastní jsme se vrátili do budovy ŠD. Skřítkové nás ještě přišli na chvíli navštívit, následovala půlnoční diskotéka a zachumlání se do spacáků.

Druhý den ráno si rodiče odvedli svá děťulata domů.

 
 

Závody v běhu na lyžích

 

Boží Dar – Jahodová louka 6.3.2019

 

Opět po roce mají školy možnost zazávodit si v běhu na lyžích. Jako loňský rok se závody pořádaly na Božím Daru, na Jahodové louce. Po společné rozcvičce cca 120 ti závodníků si běžkaři jeli vyzkoušet svou trať. Tentokrát se nejednalo jen o ,,čisté“ lyžování, ale jel se obratnostní závod. Na tratích byly připravené různé překážky (např. přejezd přes lavičku, podlézání klád, slalom, jízda na běžkách pozadu, otočka o 360°).

A potom hurá na starty jednotlivých kategorií. Protože se těchto závodů zúčastňují i opravdoví závodníci z různých lyžařských klubů, se kterými se nemohou rovnat jiní žáci, byly kategorie rozděleny na registrované a neregistrované závodníky.

Naši školu reprezentovalo 6 sportovců: Nella Warová, Václav Kloubek, Sára Příbková, Jakub Ledvina, Antonín Černý a Marek Liška.

Jako vždy jsme zabojovali, hlavně Vašík, kterému ty běžky i na rovině jely dozadu...

Domů jsme přivezli čtyři medaile!!

Marek Liška zlato, Sárka Příbková stříbro, Nellinka Warová a Toník Černý bronz!

Vašík skončil na 4. místě a Jakub na 6. místě.

Všem našim závodníkům děkujeme za skvělou reprezentaci školy!!!

Gratulujeme!!

 
 

Masopustní rej 14.2.2019

 

Celý týden jsme se věnovali Masopustu - četli jsme o něm články, mluvili o jeho tradicích a obchůzkách, vyráběli jsme masopustní dekorace...

Ve čtvrtek 14.2.2109 přišli všichni do školy v maskách. Ve třídách se to hemžilo klauny, princeznami, upíry, zvířátky a dalšími karnevalovými převleky. Po dobrém obědě jsme se za pořádného rachotu, který děti vyluzovaly na všemožná náčiní, vydali na obchůzku po městě, abychom navštívili několik zdejších zařízení. Následně jsme se přesunuli na kopec, kde proběhly rozmanité masopustní hry. Spokojeni jsme se vrátili do školy, vzali školní tašky na záda a rozešli se do svých domovů.

 
 

Pyžamový den 11. 2. 2019

Pro zpestření výuky jsme se rozhodli uspořádat pyžamový den. Prostě ráno vstát a zůstat v oblečení na spaní až do večera! Všichni, včetně pedagogického sboru a p. kuchařky, vstoupili do školy v pyžamech. V rámci hodin HV a TV jsme pak měli pyžamovou módní přehlídku a akční pyžamové disko.

Děti byly moc spokojené a rozhodně se nikomu spát nechtělo.

 

 

Stručně k 1. pololetí

Protože jsme škola velmi aktivní, je třeba doplnit ještě několik alespoň stručných informací o dalších akcích. V 1. polovině školního roku 2018/2019 jsme se také zúčastnili filmového představení v rámci DFF Oty Hofmanna v Ostrově, statečně jsme soutěžili ve florbale v míčové hale Karlovy Vary (a okouzlovali všechny ostatní školy půvabem a šarmem nám vlastním) nebo si poslechli písničky na vánočním koncertu v Perninku.

 


Vánoční posezení s rodiči 20. 12. 2018

 

...abychom i maminkám na chvíli ulevili od každodenních starostí, uspořádali jsme opět vánoční posezení s rodiči a přáteli školy. Žáci ve ŠD připravili studené pokrmy (jednohubky a chlebíčky s vynikajícími pomazánkami), k pití byla servírována káva i čaj, maminky přinesly na ochutnání cukroví. Celá akce vypukla v 16.00 h v učebně budovy ZŠ, která se ukázala jako příliš malá. Naše škola má opravdu mnoho přátel!

Součástí besídky bylo i vystoupení našich žáků, soutěžní rodinné vyrábění kapříků, individuální i týmové soutěže nebo společné zpívání vánočních koled.

Atmosféra byla přátelská a velice příjemná a s přáním krásných Vánoc jsme se všichni rozešli v podvečer do svých domovů.

 

 

Návštěva seniorů v DD Mariánská 19. 12. 2018

 

Letošní vánoční potěšení seniorů jsme si naplánovali na středu 19. 12. 2018. Seniorům děti vyrobily vánoční svícínky, krásně je zabalily a po obědě pro nás přijel autobus, který nás odvezl za babičkami a dědečky do DD Mariánská. Žáci zazpívali moderní vánoční písničky, předali dárečky a pak si všichni krásně povídali. V očích nás všech zářily ,,hvězdičky“, všichni jsme ze setkání měli nádherný pocit. Jsme rádi, že můžeme svou přítomností potěšit ty, kteří bývají často opuštění. Babičkám a dědečkům přejeme krásné Vánoce a hlavně mnoho zdraví a sil!

 

 

Vánoční spaní ve ŠD 14. 12. - 15. 12. 2018

 

Vánoční přípravy doma vrcholí, úklid, nákup, shánění, pečení..., ale my si to s družinou zase užijeme trochu jinak. Se spaním už máme zkušenosti, není to pro nás nic nového, takže ,,ubytování“ probíhá velmi rychle a snadno. Program letošního vánočního spaní byl opět bohatý. Začali jsme výletem do Karlových Varů, aby děti viděly osvětlení ve městě, museli jsme zajít i na vánoční trhy, kde si někteří pochutnali na langoších, párku v rohlíku a dalších dobrotách. Nechyběla ani návštěva obchodního domu s jezdícími schody a nákup nějakých drobností.

Po návratu do Abertam jsme si zašli do zdejší pizzerie na hranolky a následoval krátký odpočinek ve družině. Poté proběhly soutěže, nechybělo tradiční noční bobování a po půlnoci jsme neradi zalezli do pelíšků azačali pomalu usínat.

Opět vše vyšlo, děti byly programem nadšené a velmi spokojené a to je důležité.

 
 

Vystoupení u rozsvícení vánočního stromu na náměstí 8. 12. 2018

 

U rozsvícení vánočního stromu na náměstí neodmyslitelně patří vystoupení našich žáků. Každý rok se na vystoupení řádně a dlouho dopředu připravujeme, abychom se líbili nejenom rodičům. Letos jsme zazpívali moderní vánoční koledy, zarecitovali básničku o sněhulákovi a vše ukončila děvčátka z aerobiku, která zatančila tzv. světelný taneček.

Potlesk rodičů a dalších přihlížejících byl dětem obrovskou odměnou.

 

 

Mikulášská nadílka ve ŠD 3. 12. 2018

 

Adventní čas nastal a po celé budově ZŠ i ŠD vládne vánoční atmosféra. Krásná výzdoba dýchne na každého, kdo k nám přijde. Ale před samotnými Vánocemi čeká na děti ještě návštěva z pekla. Čerti slíbili, že se letos dostaví v pondělí 3.12.2018. Před tímto datem se ve družině psaly již tradiční listiny hříchů, které jsme posléze společně odnesli k pekelnému komínu.

Vše je přichystané, děti se na sebe mačkají, a už je slyšet zvonek, řetězy, dupání... Letos nás navštívili dva čerti, Mikuláš a a anděl. Čerti byli hádaví, nejradši by nás všechny odnesli do pekla vařit guláš! Naštěstí se Mikuláš s andělem dětí zastali, po rozdání balíčků se šlo řádit do tělocvičny, soutěžilo se, tancovalo a nikdo už si ani nevzpoměl, že by se pekelníků bál.

 

 

Halloween ve ŠD 26.10. - 27. 10. 2018

 

Pátek 26.10.2018 … do oddělení ŠD přicházejí děti se svými taškami, spacáky, karimatkami.... Opět je čeká dobrodružství v podobě halloweenského programu a spaní.

Letos jsme všichni vyjeli vláčkem do Nové Role, kde jsme si prohlédli město, koupaliště a něco dobrého jsme si koupili. Cesta zpět už probíhala za tmy a z Perninku do Abertam jsme při pěším pochodu už museli použít baterky. Najednou jsme v dálce na cyklostezce zahlédli dvě podivné postavy a světýlka. Bylo to nepříjemné, ale nezbylo než statečně pokračovat v cestě. Když jsme se přiblížili, zůstali jsme stát jako opaření. To Halloween k nám poslal své dva posly!

Po nečekaném setkání s tajemnem jsme se šli občerstvit (dali jsme si výborné hranolky) a šli na chvíli odpočívat do družiny. To ovšem zdaleka nebyl konec našeho programu.

Pro děti byla připravena ,, dýňová cesta“, kterou děti absolvovaly ve dvojicích. Cesta končila ve sklepě, odkud se ozývala podivná hudba... Překonat svůj strach a dojít k cíli byl úkol hodný žáčků abertamské školy! Ve sklepě u kulatého stolečku, na kterém blikaly lebky seděli dva Halloweeni! Žáci se u nich museli podepsat a pravdivě odpovídat na záludné otázky. Když se vrátila poslední dvojice, oddechli jsme si, že je vše za námi a společně jsme se odebrali shlédnout ještě film na DVD.

Před půlnocí ještě vycházka a pak do pelíšků.

Vše se zdařilo, všem zůstaly pouze krásné zážitky!

 

 

Závody v přespolním běhu 13. 9. 2018

 

Ve čtvrtek 13.9.2018 k nám přijeli poměřit své síly v běhu žáci z okolních škol.

Přespolního běhu se zúčastnily školy z Perninku, Horní Blatné, Potůček a jako pořadatel naše škola. Startovalo se ve třech kategoriích:

 

1. kategorie nejmladší žactvo – 1. třída

2. kategorie – mladší žactvo – 2. a 3. třída

3. kategorie – starší žactvo – 4. a 5. třída

 

Tratě byly velmi dobře připravené. Po společné rozcvičce a procházení tratí se začalo startovat hromadnými starty jednotlivých kategorií. Zvlášť běžely dívky, zvlášť trať absolvovali chlapci. Všichni závodníci se chovali sportovně, v průběhu závodu nedošlo k žádnému zranění. Naši zdatní běžci získali několik umístění na ,,bedně“.

Všem gratulujeme a děkujeme za účast!

 
 

Zahájení školního roku 2018 – 2019

 

Krásné teplé léto už se schyluje ke konci a nám opět začíná nový školní rok, tentokrát s datováním 2018 - 2019.

Letos přišlo osm nových prvňáčků, všichni se před školou tvářili spokojeně a byli plni očekávání, co že je to za dveřmi školy čeká.

Nové, ale i stávající žáky, přivítala ŘŠ Mgr. Ludmila Marvanová a také pan starosta Zdeněk Lakatoš.

Školu od 3.9.2018 navštěvuje 26 žáků:

1. třída – 8 žáků

2. třída – 5 žáků

3. třída 6 žáků

4. třída 7 žáků

Rozdělení do tříd je :

1. a 2. třída, tř. uč. p. Jana Galetová

3. a 4. třída, tř. uč. Mgr. Ludmila Marvanová

Složení pedagogického sboru :

ředitel školy: Mgr. Ludmila Marvanová

třídní učitelé: Jana Galetová, Mgr. Ludmila Marvanová

učitelé: Jarmila Štěchová, Dagmar Kučová, Nikola Jílková

výchovný poradce: Mgr. Ludmila Marvanová

metodik primární prevence: Dagmar Kučová

školní asistent: Mgr. Ludmila Marvanová, Dagmar Kučová, Jarmila Štěchová

vychovatelka: Dagmar Kučová

zájmové kroužky: šikovné ruce – Jana Galetová

                               sportovní kroužek – Dagmar Kučová

                               aerobik – Dagmar Kučová

Nepedagogičtí pracovníci:

vedoucí stravování: Monika Zuvačová

úklid: Blanka Zámečníková

školník: Ladislav Šalena


Dne 8. 10. 2018 přibyli dva noví žáci.

Všem přejeme pohodový školní rok!

 

 

Zahradní párty 26.6.2018

Přestože je na konci školního roku ve škole moře práce, byla pro naše děti uspořádána odpolední zahradní párty.

Kromě diskotéky, zpívání, her, se grilovalo maso, k tomu rýžové nudle, pití, meloun.

...a pak, že se u nás děti nemají dobře...

Moc jsme si pochutnali a celá akce byla velmi příjemná.

 
 

Školní výlet – Svatošské skály 20.6. - 22.6.2018

Středa 20.6.2018, před školou napakované děti, p. učitelky, některé maminky, které jely s námi, nastoupilo se do autobusu a odjelo do Svatošských skal.

Po ubytování jsme si všichni prošli areál, děti pak řádily nejvíce na velké nafukovací trampolíně. Po dobrém obědě se šlo přes houpací most ke skalám a pěknou procházkou zpět do kempu, kde už na žáky čekali koníci, aby je povozili. A protože bylo opravdu teplo, z koníků honem do plavek a koupání v malém bazénku v areálu.

Navečer se šlo na dřevo, aby se mohl udělat táborák a opéct vuřty. Aby toho jídla nebylo málo, vietnamské maminky pro nás opět připravily závitky s omáčkou a rýžovými nudlemi a jako dezert byl meloun.

Druhý den se šlo na výlet do Lokte. Šli jsme krásnou stezkou podél řeky Ohře, zdravili jsme všechny vodáky a cyklisty. V Lokti si žáci koupili v cukrárně ( kromě zmrzliny) i jiné dobrůtky, někteří si dokonce zašli na kebab..., nemohl se vynechat obchůdek vietnamských prodejců.

Po návratu do tábora byla večeře a překvapení v podobě čokoládové fontány s ovocem, kterou pro děti přivezla jedna maminka.

I když děti našlapaly spoustu kilometrů, únava se nedostavila a tak si všichni užívali teplého večera.

Poslední den přišel na řadu úklid, balení, hry v areálu a po obědě se nasedlo do autobusu směrem Abertamy, kde děti postupně usínaly.

Po celý výlet měli všichni zajištěnou velmi chutnou stravu ( pětkrát denně), pitný režim a vitamíny v podobě ovoce a zeleniny.

A ještě jedna chlouba – žáci předvedli v kempu své ,,pouťové“ vystoupení, které opět sklidilo velký úspěch!

Výlet si všichni užili, určitě mají děti zase na co vzpomínat.

 
 

Mezinárodní den dětí 1.6.2018

A protože měly děti svátek, místo učení na ně čekalo dopoledne plné zábavy.

Po ranní rozcvičce s hudbou se venku před školou žáci rozdělili do skupin, ve kterých pak po celou dobu soutěžili.

Prvním úkolem bylo kreslení dětí z jiných států. Pak se šlo na naši školní zahradu, kde probíhaly závody v překážkové dráze, jízdě na šlapadlech, běžeckém slalomu, sbírání žetonů kolíčkem, hledání kartiček se zdravou potravinou a velice zábavná soutěž byla v pojídání koláčů.

Následovalo opékání vuřtů, hra na schovávanou a diskotéka.

Po dobrém obědě ještě žáci dostali od naší paní kuchařky nanuky.

Všichni jsme byli moc spokojení.

 
 

Návštěva seniorů v DD Mariánská 18.5.2018

Opět jsme se vydali na návštěvu za babičkami z DD Mariánská. S sebou jsme přivezli pro potěšení dárečky v podobě srdíček z kávových zrn. Babičky už nás vyhlížely a jejich oči se rozzářily, když jsme konečně dorazili.

Tentokrát jsme naplánovali, že seniorky spolu s dětmi budou malovat, tvořit otisky svých rukou. Při činnosti si všichni povídali, babičky se stále dětí na něco vyptávaly. Byl to opravdu moc hezký pohled, když spolupracují tak věkově odlišné generace. Pro děti bylo připraveno pohoštění, které s chutí snědly.

Jsme velice rádi, že můžeme za seniory jezdit a že máme možnost potěšit jejich srdíčka. Už se těšíme na příští školní rok, až za nimi zase pojedeme!

 
 

MC Donald Cup – kopaná Ostrov 10. 5. 2018

V Ostrově už na naše chlapce čekali těžcí soupeři z ostrovských škol a z Jáchymova.

Fotbalisti odehráli několik zápasů, střelili pár gólů. I když v našem týmu začala vládnout nespokojenost a nervozita, vše nakonec skončilo s dobrou náladou. Není přece důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Přesto, že naši kluci prohráli a nepostoupili dál, jsme na ně všichni pyšní.

 
 

Turnaj v kopané Pernink 3. 5. 2018

Tohoto turnaje se bohužel zúčastnily jen dvě školy – naše a škola z Perninku. Ostatní nedorazily.

I tak si žáci obou týmů skvěle zahráli. A opět velká radost našich fotbalistů, protože se jim znovu podařilo vyhrát a postoupit do okresního kola v Ostrově!

Hoši, děkujeme!

 
 

Pálení čarodějnic, zdobení májky 30. 4. 2018

Po obědě honem převléci do čarodějnického, namalovat si na obličej pavouky, pavučiny, sbalit batůžky s vuřtíky a šup do areálu Technických služeb Abertamy. Děti každý rok zdobí pod dohledem místních hasičů májku, ani letos nebyla výjimka.

Následovalo opékání vuřtů, let na koštěti, zábava, hry, vyprávění tradic a pranostik.

Opět jsme měli štěstí na počasí, sluníčko příjemně prohřálo den.

 
 

Noc s Andersenem 23.3.2018

Březen, měsíc věnovaný knihám a čtení, s sebou přináší tradiční akci - noc ve škole nabitou zážitky ve společnosti oblíbených knih.

Po obědě sme čekali na páťáky. S nimi jsme si udělali pelechy na spaní. Taky jsme dělali dort (dopl.: podle knihy Povídání o pejskovi a kočičce) ze smetany a piškotů a mandarynek. Viděli jsme cvičené psy (dopl.: "pan Kadleček - příslušník Policie ČR - byl zloděj a ten policejní pes po zloději nejí jídlo, protože by se mohl otrávit"). šli jsme na krokety a k pohádkovému stromu. Tam byli i skřítkové. Před spaním jsme si četli a povídali.

Podle původní předlohy Kubíka Ledviny (2. třída) přepsala (gramaticky neopravila) a doplnila Kateřina Ledvinová

 


Masopustní karneval 22.2.2018

 

...veselá výzdoba celé školy, družiny, jídelny, výroba klauna...Tak by se dal popsat začátek masopustního karnevalu.

Na čtvrtek 22.2.2018 si děti připravily krásné kostýmy, řehtačky, hrnce, vařečky a vydaly se průvodem k MŠ, kde se k nim připojili i ti nejmenší.

Společně jsme šli po městě, dělali patřičný rámus. Došli jsme na zdejší kopec ,, Kadlečák“, kde probíhaly masopustní hry a soutěže.

Bylo všude plno sněhu a sluníčko krásně hřálo.

 

 

Karlovarské divadlo Husovka 1.2.2018

 

Ve čtvrtek 1.2.2018 jsme jeli společně s předškoláky z MŠ do divadla Husovka v Karlových Varech na pohádku ,, Vřídlo – Zřídlo“.

Příběh pojednával o dobrých a špatných vlastnostech člověka, čeho člověk může dosáhnout svou pílí, snahou, učením se, slušným chováním, zdravou stravou a sportem a zase naopak. Takže děti viděly, jak to dopadá s těmi, kteří si ničeho neváží, kteří špatně jí, kteří neposlouchají apod.

Věříme, že si z tohoto příběhu mnohé zapamatují...

 

 

Závody v běhu na lyžích 16.1.2018 Boží Dar, Jahodová louka

 

Venku všude bílo, vločky jako míčky a hurá na školní lyžařské závody na Boží Dar – Jahodová louka!

LK Slovan Karlovy Vary uspořádal letos 1. ročník závody v běhu na lyžích pro základní školy.

Všechny závodnice a závodníky přivítali trenéři LK Slovan Miroslav Petrásek a Jan Novák.

Následovala společná rozcvička, projetí tratí, rozjíždění, mazání lyží ( někteří borci nemazali, např. my...) a už se mohlo startovat. Za naši školu vstoupili do bílé stopy žáci 2., 3. a 5. třídy.

Přivezli si dvě bronzové medaile!!! Gratulujeme!

 
 

Vánoční besídka s rodiči 21.12.2017

 

Na čtvrtek 21.12.2017 jsme pozvali rodiče do naší školičky na trochu oddechu mezi tím vším vánočním shonem.

Kromě vystoupení žáků byly připraveny rodinné soutěže. Každá rodina musela vyrobit z daného materiálu co nejoriginálnější ozdobu na vánoční stromeček. Nebo se závodilo v pojídání gumových žížal, ve vypití pohárků s čajem apod.

Velice mile nás překvapily vietnamské maminky, které přinesly pro rodiče, pro děti a pro zaměstnance školy jejich speciální jídlo – závitky s omáčkou a rýžovými nudlemi!

Jedlo se, podávala se káva, čaj, cukroví, ke všemu zněly krásné vánoční koledy.

Pohodové a nádherné zakončení roku 2017 u nás ve škole.

 
 

Florbal v KV Aréně Karlovy Vary 5. a 6.12.2017

 

Přestože jsme malá školička, nebojíme se zúčastnit jakýchkoliv sportovních soutěží.

AŠSK uspořádala turnaje ve florbale 5.12. pro chlapecké týmy a 6.12. pro týmy dívčí.

Naši žáci bojovali proti těžkým soupeřům z karlovarských a ostrovských škol s plným nasazením. V každém zápase bojovali jako lvi. Na další postup to sice nestačilo, ale i tak jsme na naše chlapce pyšní.

 

Děvčata se na turnaj trochu vyparádila, zelená školní trička, sukýnku, copánky se zelenou mašlí... ( včetně paní vychovatelky). Už při vstupu do haly všechny okouzlila, protože byla ze všech týmů nejmenší. Dokonce za našim týmem chodily soupeřky, že se bojí proti nim hrát, aby některé naší holčičce neublížily! Jenže naše holky jsou holky z hor a bojují. Přestože nevybojovaly postup, získaly jedinečné ocenění ,, nejhezčí a nejroztomilejší dívčí tým“! A toho si velmi vážíme.

 

Oběma družstvům gratulujme!

 
 

Rozsvícení vánočního stromečku a vánoční vystoupení žáků 2. 12. 2017

V Abertamech patří už k tradici ,, rozsvícení vánočního stromečku“, vánoční trhy na náměstí a hlavně vystoupení dětí z MŠ a ZŠ Abertamy.

Letos naši žáci opět předvedli krásné a dojemné hudební vystoupení. Představovali sněhové vločky a při závěrečné písničce, kdy sdělovali lidem, aby se měli rádi, se nad nimi rozsvítilo obrovské červené srdce.

Za jejich dojemný přednes moc děkujeme.

 

 

Pozn. S tímto vystoupením jsme pak jeli potěšit seniory v DD Mariánská, což byl pro všechny nezapomenutelný zážitek.

 
 

Mikulášská besídka ve školní družině 1.12.2017

Již několik dní před příchodem Mikuláše s jeho pomocníky se děti na návštěvu připravovaly. Jak už je ve ŠD zvykem, nejdříve si každý musel napsat svoji listinu hříchů. Když byly listiny hotové, společně jsme je odnesli k ,, pekelnému komínu“ ( v družině bylo zhotovené peklo s čertem a přede dveřmi stál Mikuláš).

V pátek 1.12.2017 se už děti od rána rozhlížely, jestli se náhodou ve dveřích neobjeví rohatá hlava...

Po obědě se dočkaly. Přišel Mikuláš, anděl a dva čerti, kteří měli kromě zvonu a řetězu naše listiny hříchů! Všechny děti byly ale statečné, i když sem tam ukápla nějaká ta slzička. Mikuláš s andělem čertům domlouvali, aby nikoho s sebou nebrali do pekla. Čerti souhlasili pod podmínkou, že bude diskotéka! Hurá do tělocvičny, pustit hudbu a už to jelo!

Všichni pak spokojeně odcházeli s dárečky domů, návštěva odletěla komínem, zůstalo trochu nepořádku, ale paní uklízečka se na nás nezlobila.

 
 

Den jazyků – 27. 9. 2017 v ZŠ a MŠ Pernink

Na tento den si ZŠ a MŠ Pernink připravila ,,Den jazyků“.

Do Perninku se sjely školy z okolí, aby si mezi sebou zasoutěžily a to nejen v českém jazyce, ale i

v němčině.

Připraveny byly soutěže družstev, hledání dvojjazyčného pexesa, pohybová kreace, závodivé hry a samozřejmě nechyběla výuka němčiny.

Po dopoledním soutěžení dostali žáci občerstvení v podobě guláše s chlebem a pitím.

Akce byla velmi zdařilá, nikdo se nezranil a všem se to moc líbilo.

 
 

Zahájení školního roku 2017/2018

V pondělí 4. 9. 2017 se ráno před školou objevily již známé tváře našich žáků a na startovní čáře netrpělivě postávali s kornouty noví prvňáčci.

Po úvodním uvítání všichni odstartovali našim nejmladším spolužákům šťastné vykročení do školy.

Sluníčko příjemně hřálo, vyhrávala hezká muzika, všichni měli úsměv na tváři. Věříme, že ten úsměv všem vydrží po celý školní rok!

 
 

Školní výlet Teplá 26.6. - 28.6.2017

Nejen, že jsou uzavřené známky, sundané obrázky z nástěnek, ale ke konci školního roku patří výlet. A
protože nejsme troškaři, vyjeli jsme na tři dny do Teplé u Mariánských Lázní, camp Relax.
Už počátek výletu byl veselý, kdy jsme cestovali hromadnými dopravními prostředky a museli se různě
přesouvat se svou bagáží.
První zastávkou byl krásný klášter Teplá, založen ve 12. století, kde ještě dnes žije několik mnichů. Po
prohlídce kláštera nás čekala návštěva klášterní knihovny. Předvedena byla zajímavá ukázka knihtisku,
který jsme si zkusili a naši žáci si vyrobili vlastní školní knihu.
Další zastávkou byl již zmiňovaný camp Relax, kam jsme dorazili pěšky. Ubytování v chatkách, plná
penze v restauraci, bazén, hřiště, prolézačky, ohniště v areálu...Všeho jsme využili.
Druhý den jsme se vypravili do Mariánských Lázní poslechnout a vidět zpívající fontánu, která
mimochodem hraje každou lichou hodinu. To bychom ale nebyli my, abychom si to nezařídili jinak. Ve
13.00 h jsme to nestihli, do 15.00 dlouhá doba..Cestou Mariánkami jsme narazili na cyklistu, kterému
jsme pochválili kolo, pochlubili se, kam máme namířeno...A vida, cyklista byl od fontány...Takže všem
návštěvníků z celého světa hraje fontána každou lichou hodinu, nám byla puštěna ve 13.45 h!!!!! Kdo si
to umí zařídit...Pak nákup suvenýrů, dárečků a večer v campu táborák. Třetí den ráno úklid chatek, balení
věcí a šťastný návrat domů!
Nejen dětem se výlet velmi líbil, ale i rodiče, kteří s námi jeli, byli nadšení.
Chlouba nás všech : během výletu jsme našlapali kolem 25ti km!!!
My jsme totiž dobří!

Obrázky najdete ve fotogalerii!

 


Biostatek Valeč 23.6.2017

V pátek 23.6.2017 jsme byli na biostatku Valeč. Jedná se o malé hospodářství, kde se vypásá přibližně 40 ovcí, stojí zde včelařská maringotka s 12ti včelstvy. Statek produkuje jehněčí, ovčí sýry, med, mošt apod. Žáci se dozvěděli zajímavosti o chovu ovcí, proč vlastně ovečky chováme. Hospodář předvedl stříhání ovce, vysvětlil, co se dál děje s vlnou a hospodářka předvedla na kolovrátku předení, které si děti mohly vyzkoušet. Podívali jsme se i do včelařské maringotky na včelí úly, práci včeliček, rozpoznávali jsme dělnice, královnu, trubce. Návštěva byla zajímavá, počasí vyšlo, hlad ani žízeň nebyly.

Obrázky jsou ve fotogalerii!

 


Lanové centrum Plešivec 20.6.2017

Jakmile už cítíme konec školního roku, víme, že nás čeká stejně jako každý rok výšlap na Plešivec. Starší žáci zdoválají středně těžkou lanovou dráhu a ti menší dráhu jednodušší. Žáci si mohou zaskákat na trampolíně, vyřádit se na prolézačkách. Po svačince se vydáváme na Trampskou boudu k p. Hodové, která pro všechny připravuje výborné palačinky, zmrzlinu a pití.
My jí za ochotu a za pochoutky moc děkujeme, děkujeme, děkujeme!!!!

Obrázky z akce najdete ve fotogalerii!

 


Učení na školní zahradě 2.6.2017

Teplé letní sluníčko nás vytáhlo na školní zahradu. Kromě nových poznatků a jiného přístupu k učení děti získaly pár letních pih a malé opálení. Více uvidíte ve fotogalerii!!!

 


Návštěva kouzelníka 21.4.2017

Ani sněhová nadílka a chladné počasí neodradily od návštěvy naší obce neuvěřitelného a tajemnými schopnostmi oplývajícího člověka. Naštěstí příroda neodradila ani děti ZŠ, které se prošly přes město na kouzelnické vystoupení konané v budově mateřské školky. Kromě tajemných kouzel děti dostaly možnost obdivovat i kouzla přírody - zažily neobyčejné setkání s kouzly, dravci a obrovským přítulným papouškem. Vše uvidíte ve fotogalerii.

 


Pobyt v Německu 20.3. - 24.3.2017

Naskytla se příležitost zúčastnit se pětidenního pobytu v SRN, město Weissenstadt.
Spolu s námi jeli i žáci ze ZŠ Merklín. Ubytovaní jsme byli v rekreačním středisku uprostřed hezké
přírody v Arzbergu, kde už čekalo 18 žáků z německé školy Wunsiedel. Rozdělení do pokojů, první
společný oběd, seznámení s paní Kristynou, která nás měla celých pět dní na starosti.
První večer byl seznamovací, každý se představil, proběhla prezentace škol, obeznámení s programem,
promítání filmu apod. Celých pět dní jsme se věnovali životnímu prostředí, ekologii.
Jeden den jsme navštívili německou firmu Purus, byli jsme v ovčíně a aby německým žákům nebylo líto,
že jsme pouze v Německu, zavítali jsme všichni k nám, do ČR, města Cheb.
V MDDM Cheb byl připraven bohatý program, kde si děti např. zasadily svou rostlinu, vyrobily
dekorativní placku, navštívily botanickou zahradu...zajímavou zastávkou byla návštěva Retromuzea
Cheb, kde je stálá expozice věnovaná designu a životnímu stylu 60. až 80. let.
Po dobu celého pobytu se všichni snažili nějakým způsobem domluvit, což bylo dost zábavné.
Každopádně je třeba uvést, že děti z Wunsiedlu se mají od našich dětí co učit. Snažili jsme se německým
kamarádům ukázat, jak se chovat při stolování, sportu, společných akcích.
Je namístě zde opět vyzdvihnout chování našich žáků, pochlubit se, že naše práce s nimi má smysl. Všicni
dospělí, kteří se s námi seznámili, žasli nad výchovou našich dětí.
Poslední večer jsme ještě vyráběli plátěné tašky, vytvářeli mozaikové obrázky a přišel čas zhodnocení
celého pobytu. Našim dětem se nejvíc líbilo vše a když se vyjádřily děti z Německa, řekly, že nejvíce se
jim líbilo právě s dětmi z Abertam. Což bylo dojemné.
Závěrečná diskotéka, přehlídka modelů, které si žáci sami vyrobili, vzájemné předání si dárečků na
památku a poslední usínání v Arzbergu.
Následující den po snídani jsme se všichni rozloučili a rozjeli do svých domovů.
Věříme, že příští rok pojedeme znovu.
A které děti prožily pět báječných dní?
Klárka Ledvinová, Tomáš Klimm, Josef Hoda, Martin Benedikt, Adam, David, Kevin, Filip a
pedagogický doprovod Dagmar Kučová.

 


Výtvarná soutěž "Za časů české královny Marie Terezie" 8.3.2017

Žáci se zúčastnili soutěže  "Za časů české královny Marie Terezie". Zatím nevíme, jak uspěli, ale všichni se moc snažili. Nejraději bychom přihlásili všechny výtvarné práce, ale mohli jsme poslat pouze práce čtyř žáků. Pokud máte zájem, můžete se přijít podívat, jak máte šikovné děti. Nejsou nádherné? 

Výtvarná soutěž "Za časů české královny Marie Terezie" 8.3.2017     Výtvarná soutěž "Za časů české královny Marie Terezie" 8.3.2017     Výtvarná soutěž "Za časů české královny Marie Terezie" 8.3.2017     Výtvarná soutěž "Za časů české královny Marie Terezie" 8.3.2017

 

 


Masopust 2.3.2017

Jako každý rok se i letos naše škola i školka připojila k oslavám masopustního veselí. Zábavné masky, spousta hluku a chladné počasí provázely průvod maškar celým městem. Průvod si užili nejenom děti, ale i doprovázející učitelé a přihlížející.

Fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

 


Vánoce ve škole pro děti 22.12.2016

Máme tady poslední školní den v roce 2016...

 

To se přece nemůžeme učit! Čeká nás pěkné dopoledne – soutěže, kvízy, myslivost a v neposlední řadě tolik očekávané rozdávání vánočních dárečků.

Dnešní vyučování – nevyučování začalo vánočním kvízem, kdy byli žáci rozděleni do skupin a společně odpovídali na otázky.

Po vyhodnocení kvízu se všichni přesunuli do tělocvičny, která se proměnila v jakousi hájovnu – různé paroží, liščí či kančí kožešiny, obrázky zvěře...Za dětmi přijeli myslivci ze společnosti Lesy ČR pod vedením p. J. Štěcha. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života zvěře v lese, trubači zatroubili na lesní rohy zahájení a ukončení lovu a žáci si pak mohli sáhnout na zmíněné paroží a kožešiny.

Vánoce ve škole pro děti 1 Vánoce ve škole pro děti 2 Vánoce ve škole pro děti 3 Vánoce ve škole pro děti 4 

Myslivci předali dětem odměny a po společném focení jsme si popřáli krásné Vánoce.

Dalším bodem vánoční besídky byly soutěže v tělocvičně.

A pak nadešel čas, kdy se žáci potichounku přesunuli do svých tříd, kde si každý našel svůj dáreček.

Celý pedagogický sbor přeje všem rodičům a jejich dětem krásné Vánoce, zdraví do Nového roku. Držme se hesla : MĚJME SE RÁDI

 

 

 


Rozsvícení vánočního stromu a vystoupení žáků 3.12.2016

V sobotu 3.12.2016 měli naši žáci vystoupení na zdejším náměstí. Tentokráte se vše odehrávalo v česko – vietnamském pekle. Bylo poznat, že všude malí rošťáci za své hříchy chodí do pekla a všude na ně platí stejná pravidla.Náš příběh o neposlušném chlapci se odehrával jak v pekle, tak v nebi a v neposlední řadě i u nás na Zemi, kde vše nakonec dobře dopadlo.

Závěrem vystoupení žáci zazpívali tři nádherné moderní koledy od J. Zmožka.

Velké poděkování patří nejen dětem, ale i celému pedagogickému sboru za přípravu krásného vystoupení, které jako vždy sklidilo velký úspěch!

 

 


Mikulášská nadílka ve školní družině 2.12.2016

Venku žádný sníh, žádný mráz...To ale neznamená, že by do ŠD nepřišel Mikuláš se svou družinou. Děti jako každý rok sepisovaly listiny hříchů, které odevzdávaly k pekelnému komínu.

Po obědě už všichni netrpělivě koukali ke dveřím, neobjeví – li se v nich velká červená čepice nebo nějaké rohy... Za chvíli bylo slyšet řinčení řetězů... Čert byl velmi zvědavý a stále se dětí na něco vyptával... Jak už to chodí, žáčci slibovali i nemožné a tak byli odměněni mikulášskými balíčky. Pak jsme si všichni zatancovali, děti zazpívaly milé návštěvě nové koledy. Než Mikuláš se svými přáteli odešli, čert upozornil, že v pondělí 5.12.2016 se ještě jednou přijde se svými kolegy z pekla do školní družiny podívat, jak děti dodržely slovo. A opravdu. Čert dodržel, co slíbil a v pondělí nás navštívili tři čerti. Byla s nimi velká zábava!!!

 

 


Plavecký výcvik říjen - listopad 2016

V měsíci říjnu a listopadu proběhl v Jáchymově plavecký výcvik pro žáky 4. a 5. ročníku. Celkem pětkrát po dvou hodinách žáci absolvovovali a zvládli tento výcvik na výbornou. Naučili se hravou formou nebát se vody a procvičit několik plaveckých stylů. Po ukončení kurzu každý žák obdržel "plavecké vysvědčení" a velkou pochvalu od výborné instruktorky a samozřejmě i od nás učitelek :).

 

 


Florbal v Karlových Varech 24.11.2016

A je to tady! Jedeme si zahrát turnaj ve florbalu! Do Karlových Varů, do KV Arény, do míčové haly! Tam jsme ještě nebyli!

Naši borci oblékli školní dresy, chopili se florbalových holí a se silou lvů bojovali v každém zápase! Celého turnaje se zúčastnilo celkem šest škol a hrál každý s každým. Po celou dobu se hrálo fair play, nedošlo ke zranění žádného hráče, což bylo nejdůležitější. Naši florbalisti zaslouží za svou bojovnost velkou pochvalu!

A kdo nás reprezentoval?   Josef Hoda, Marek Liška, Tomáš Klimm, Luboš Nedoma, Filip, Kevin, David Vu

Kluci, byli jste dobří!!

 

 


Třídíme odpad - přednáška 11.11.2016

Na dnešní den byla naplánována přednáška na téma „Třídíme odpad“. Žáci si zopakovali, do jakého kontejneru patří různé druhy odpadu, proč vlastně třídíme odpad, kde se v našem městě vyskytují barevné kontejnery atd. Přednáška byla pro všechny nejen zajímavá, ale i přínosná.

 

 


DFF Oty Hofmana 11.10.2016

Na počátek podzimu neodmyslitelně patří Dětský televizní a filmový festival Oty Hofmana v Ostrově. Zatím jsme nevynechali ani jeden ročník a věříme, že tomu tak bude i nadále. Tentokrát jsme se vydali za pohádkovou komedií ŘACHANDA. Pohádka o jedné rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se ocitli v kouzelném černém lese, se všem moc líbila.

Princezna a její dva přátelé se v lese setkali s podivnými lesními bytostmi, které je naučily, že tak, jak se chováš k ostatním, tak se pak oni chovají k tobě. Nebo - li co dáváš, to se ti vrátí. V příběhu kromě ponaučení, zábavy a milých postav nechyběla ani láska. Napravená princezna se zamilovala do obyčejného Matěje. Pohádka měla výborné herecké obsazení : Bolek Polívka, Vilma Cibulková, Oldřich Kaiser, Martin Dejdar, Jan Hrušínský apod. Po shlédnutí a velkém potlesku děti vhazovaly své losovací lístky do bedýnek s označeným ohodnocením. Naši žáci dali jedničku.

V Ostrově zbyla ještě nějaká chvíle, tak jsme navštívili Ekocentrum Ostrov, kde jsme měli možnost vidět plno živých zvířat, včetně krokodýlů.

 

 


Závod v přespolním běhu 30.9.2016

V pátek se naši žáci zúčastnili závodu v přespolním běhu, který pořádala naše ZŠ. Závod probíhal za areálem technických služeb. Zúčastnily se také další krušnohorské školy - ZŠ a MŠ Pernink, ZŠ a MŠ Potůčky a ZŠ a MŠ Horní Blatná, kterým tímto děkujeme za účast. Za naši školu závodili: 1. ročník - Linda Do, Lída Do, Kristýnka Dao, Viktorka Třeštíková, Toník Černý. 2. ročník - Jakub Holík, Marek Liška. 4. ročník - Martin a Luboš Nedomovi, a 5. ročník - Klárka Ledvinová, Monika Matejkovičová, Filip Nguyen. Všichni závodníci doběhli statečně do cíle a někteří se umístili na prvních místech:) Martin Nedoma vyhrál 1. místo v kategorii jednotlivců. Na druhém místě se umístil Luboš Nedoma, na čtvrtém Filip Nguyen. V každé kategorii závodilo 12 žáků. Celkově se naše družstvo umístilo na 3. místě. Našim závodníkům ještě jednou děkujeme, že statečně reprezentovali naši školu. Děkujeme také žákům, kteří pomáhali při organizaci a žákům, kteří fandili a podporovali.

Závod v přespolním běhu

 

 

 

 


Zážitková pedagogika v lese 21.9.2016

Podzimní zážitková pedagogika v lese byla v opět v jiném duchu než naposledy. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, např. jak se těží dřevo z lesa, kdo ho těží, co k tomu potřebuje a kdo pomáhá.. Kromě toho jsme si užili zábavu a zahráli nové hry. Za to všechno děkujeme panu Kotrlovi a jeho milé asistence Martině :) Děkujeme.
 

Zážitková pedagogika v lese

 

 


Hroznětínský víceboj 7.9.2016

Žáci naší ZŠ se ve středu zúčastnili 2. ročníku Hroznětínského víceboje - soutěže v atletických disciplínách pro I. st. ZŠ. Soutěžilo se v různých disciplínách - sprint 60 m, skok daleký, hod míčkem, vytrvalostní běh 1500m a štafetový běh. Naše ZŠ nebyla neúspěšná. Odvezli jsme si ceny v kategorii jednotlivec - chlapci sprint na 1500m - na 1. místě Martin Nedoma, který se umístil též na 1. místě za hod míčkem. V kategorii děvčat - jednotlivci se umístila na 1. místě za hod míčkem Monika Matejkovičová. Gratulujeme i našim ostatním sportovcům, kteří sportovali statečně a bojovali do posledních chvil - Kačce Janíčkové, Klárce Ledvinové, Tomovi Klimmovi a Filipovi Nguyenovi a naším záložníkům Viktorce Třeštíkové a Kevinovi Tranovi. Velký dík patří ZŠ a MŠ Hroznětín za pozvání a příjemnou atmosféru :)